Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Tuğrul Altınsoy

GÜLE GÜLE 2022

İyisiyle kötüsüyle bir yılı daha geride bıraktık diyemiyorum ne yazık ki. 2022 yılında iyi giden bir şeye rastlamadığımız gibi hayatımız boyu yaşadığımız en kötü yıllardan birini yaşadık. Şöyle geriye dönüp 2022 yılını inceleyecek olursak hiçbir yönüyle iyi bir şeye rastlayamıyoruz. Sağlık yönünden bakarsak Pandemi belasıyla uğraştık. Ekonomik olarak bakacak olursak zamlarla ve enflasyon canavarıyla boğuştuk. Adalet kavramını soracak olursanız adaletin nasıl bir olgu olduğunu bilemez hale geldik. Yaşam ile ilgili nasıl bir yaşamımız olduğunu inceleyecek olursak da tecavüz ve kadın cinayetlerine doyduk. Din bezirganlarının Allah din kisvesi altında tarikatlaşmak suretiyle her türlü rezilliği kendilerince yorumlayarak mübah sayıldığı, 6 yaşındaki bir kız çocuğuna yapılan iğrençliklere kılıf uydurulmaya çalışılan bir ülke olduk maalesef.

Hunharca işlenen kadın cinayetleri de işin bir başka yüzü. Öbür taraftan bitmek tükenmek bilmeyen zamlar ve zamların azdırdığı enflasyon toplumu isyankâr ve tepkili bir toplum haline getirdi. Geçim sıkıntısı yaşayan insanlar olaylar karşısında çok sert tepki gösteren bir topluma dönüştürmüştür. Öbür taraftan yandaşlık adı altında büyük zenginlik kazanıp refah içinde yaşayan bir azınlık. Dış politikaya gelince zamanında rahmetli Süleyman Demirel’in söyleyip siyasi yaşamımıza kazandırdığı “DÜN DÜNDÜR BUGÜN BU GÜNDÜR, felsefesi iktidarın yeni dış politika çizgisini oluşturmaktadır. Daha kısa süre önce düşman olduğumuz ESED bu gün oldu dost ESAT, Diktatör diye bildiğimiz SİSİ bu gün oldu dost SİSİ. Hiçbir komşu ülkeyle ilişkilerimiz iyi değil. Yunanistan’la her an bir gerginlik çıktı çıkacak. Orta doğuya gelecek olursak daha kısa bir süre önce Fetö terör örgütünü finanse etmekle suçladığımız Birleşik Arap Emirlikleri ile bugün can ciğer dost olduk. Gazeteci cinayetiyle suçladığımız ve katilleri kendimiz yargılayacağımızı söylediğimiz Suudi Arabistan’la da Allaha şükür barıştık. İsrail’e gelecek olursak onlarla da her türlü sorunlarımız bir anda bitiverdi. Elbette hepsiyle iyi olalım sorunlarımız olmasın ama tüm sorunlar bu kadedikleridar çabuk halledilebilecek idiyse niçin bunca zaman kötü olduk oda kafalarımızda ayrı bir soru işareti.

2023 yılına girerken yaklaşan seçim nedeniyle kaynaklar bir anda açılıverdi. Önce asgari ücret 8506 tl çıktı hemen arkasından seçim kaybetsek bile çıkaramayız dedikleri EYT gerçekleşti. Sıra geldi memur maaşları ile emekli maaşlarına. Temennimiz onlarında asgari ücrete yapılan oranda zam yapılması ve kısa süreli de olsa bir refah yaratılması. Bu yapılan artışların çok uzun süreli bir etkisi olmayacağı gelmeye başlayan köprü yol zamları harçların artması gibi verilenden daha fazlasının alınmaya başlamasıyla belli oldu. Ne diyelim her şeyin hayırlısı olsun. Bu gidişatı değiştirmek vatandaşın kendi elinde yaklaşan seçimlerde kendi kaderlerini belirlemek vatandaşın kendi elinde.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER