Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam
Turgay Delibalta

Ya kriz çıkarsa…

Millet İttifakında ya kriz çıkarsa, diri diri enkaz altında can çekişmezsin. Gittiğin markette günlük fiyat takibi mi yapamazsın? Bir saat önce tükettiğin ürünü bir saat sonra zamlı mı alırsın? Bağışta bulunduğun ‘Kan’ ın ticari mala dönüştüğünü mü görürüsün? Deprem için toplanan vergilerin otoyol için harcandığını mı görürsün?  Yoksa büyük bir mutluluk ve heyecanla karşıladığın Millet İttifakının dağılmasının üç gün içinde çözümlendiğinin başarısını görmezlikten mi gelirsin? Mevcut iktidarda olan Cumhur İttifakının yaşadığı, yaşattığı krizleri görmezlikten mi gelirsin?

Bildiğim bir kural var.  Her şey kendiyle birlikte yok oluşunu da getirir. Sen, ben kısaca yaşama gelen her oluşum kendi içinde ölümü de taşımaz mı? Cumhur İttifakının kaçınılmaz olarak miladını doldurduğunun farkında değil misin? Kemal Kılıçdaroğlu’nun adalet yürüyüşüyle başlattığı muhalif hareketinin çok farklı siyasal anlayışlardan gelen partileri bir araya getirmesini bir başarı olduğunu görmemek için ille de bir sebep mi bulman gerekir?

Türk Siyasal Tarihinin önemli değişiminden, gelişmelerinden olan İsmet İnönü’nün tek partili dönemi çok partili döneme taşımasının başarısına biraz da Kılıçdaroğlu’nun oluşturduğu, geliştirdiği süreç bu sürece benzemez mi?

               En azından seni, bizi mutlu edecek hepimizi temsil edecek birçok anlayışı içinde barındıran liderlerden, kadronun oluşumunun iktidara yürümesi seni mutlu etmez mi? Ben ve benim onaylayacağım yasa, yönerge son yıllarda buyruk halini alan kararnamelerle değil de birçok liderin katılımıyla oluşan yasaların olması mı kriz olur?

Kendinden olmayana her türlü hakarette bulunmayan liderlerin olması mı krize sebep olur? Ya da seni, beni Millet İttifakına karşı irite eder. Bence bizim siyasal tarihimizde önemli bir atılım oluşmuştur. Devamını cebimize, mutfağımıza, hukuka, adalete olumlu yansımasını içten diliyorum. Seçim kazanılmasında önemli etkenlerde biri de hepimizin bildiği “siyasal iletişim” kurmak olmalı partilerin. Ülkemizin her kesimine ulaşabilecek siyasal iletişim kurabilecek bir Millet İttifakı oluşmamış mıdır?

Millet İttifakının seçim propagandası şimdiden görünen o ki kişiler üzerinden değil genişletilmiş parlamenter sisteme geçileceği üzerinden yapılacaktır. Yani Tayip Erdoğan karşıtlığı değil de sistem karşıtlığı üzerinden yürütülme hedefi olması sana bana ve tüm ülke yaşayanımıza da bir yarar sağlamaz mı? Tek adam değil de seni, beni, yıllardır öteki diye tanımlananların bir arada, birlikte bu ülkede yaşama politikalarının iktidar edilmesi hepimizi mutlu etmez mi?

Acı ve korkunç olan “6 Şubattan beri depreme yoğunlaştık!” Diyen iktidara hala deprem bölgesinde çadır, konteyner,  hijyen, su, sabun ve korkunç olan salgın hastalıklardan söz edilmeye başlanılması. Neye, nereye yoğunlaşılmış sen de benim gibi anlamakta zorlanmıyor musun? Diğer kentlerde kontrolden çıkmış kiralar. Sudan çıkmış balık gibi diğer kentlere zorunlu göç edenler, Deprem bölgesinde kalan yaşamını orada devam ettirmeye çalışan depremzedelerin yaşadığı psikolojik yıkımlar, dokuzuncu gün saçını yıkadı diye ağlayan milletvekili. Ve ibadetini yapamayan önemli bir çoğunluk olanların ibadetini yapamaması. Demişken bizim ülkemizde özellikle iktidara yakın olduğunu bildiğimiz muhafazakârlar neyi muhafaza ediyorlar farkında mısın?

Korkunç ve acı bu felaketten kendi milletvekilini kurtaramayan İktidar. Ve bu organizasyonsuzluğu dile getirenlere ağzımıza alamayacak kadar küfürler ve hakaretlerin yapılmasının farkında mısın?

Hala oldukça fazla kirlenen Kızılay’ın başındaki şahsın iktidar tarafından korunduğunun farkında mı mısın?

Enkaz altında çıkarılan depremzedelerinin akıbetinin ne olduğu belli olmayanların olması ne kadar depreme yoğunlaşıldığının farkında mısın?

Sevgilerimle…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER