Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Whatsapp’a yeni özellik geliyor: Kullanıcı adıyla arama dönemi başlıyor

WhatsApp’a gelen yeni özellikle

WhatsApp’a gelen yeni özellikle birlikte kullanıcı adıyla arama imkanı olacak.

WhatsApp’ın Android için en son beta sürümü, şirketin “kullanıcı adına göre arama” özelliği üzerinde çalıştığını gösteriyor. Geliştirme aşamasındaki WhatsApp özelliklerinin ilerlemesini düzenli olarak izleyen WABetaInfo, Android için WhatsApp 2.23.25.19 beta sürümünde yeni bir değişiklik fark ettiğini ifade ederken, geliştirilmekte olan özelliğin henüz beta test kullanıcılarına sunulmadığını ilave etti.

Mesajlaşma uygulamasının, bir süredir kullanıcı adı ekleme özelliği üzerinde çalıştığı zaten biliniyor. Kullanıcıların hizmet üzerinde telefon numaralarını açıklamak zorunda kalmayacak olmalarından dolayı özel kullanıcı adlarını seçme imkanı ekstra bir gizlilik katmanı oluşturacak. WhatsApp şu anda kullanıcıların telefon numaralarını arama çubuğuna yazarak diğer kişileri bulmasına olanak tanıyor.

Web sitesi tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsüne göre, “kullanıcı adına göre arama” özelliği, benzer bir biçimde, kullanıcıların arama çubuğunu kullanarak diğer kişileri kullanıcı adlarını yazarak bulmalarına olanak tanıyacak WhatsApp’a kullanıcı adlarının geleceğine yönelik ilk işaretler 2023 yılının mayıs ayında ortaya çıktı. Fakat uygulamanın kararlı sürümüne ne zaman geleceğine yönelik resmi bir açıklama bulunmuyor.

WABetaInfo, WhatsApp hesabı için bir kullanıcı adı ayarlama tercihinin kullanıcıya ait olacağını ifade ediyor.