Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray: Aşık olmak istiyorum

“Türk sinemasının sultanı” olarak

“Türk sinemasının sultanı” olarak bilinen Türkan Şoray, Bursa Kültür Yolu Festivali kapsamında söyleşiye katıldı.

Türkan Şoray, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Türkiye Kültür Yolu Festivali’nin Bursa ayağında Bursalı sevenlerle buluştu.

Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştiren söyleşide Türkan Şoray, Bursa’da bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirdi. Sevenleriyle buluşmasında dolayı heyecanlı olduğunu anlatan Şoray, Uludağ’da çok sayıda film çektiklerini söyledi.

Ayrıca gençlere tavsiyelerde bulunan Türkan Şoray, kitap okumalarını ve kendilerini geliştirmeleri yönünde tavsiyelerde de bulundu.

Eğitimini tamamlayamadığı için kendisini hep eksik gördüğünü anlatan Şoray, şunları kaydetti; “Sinema, bana bir diploma verdi. Seyircilerim bana bir diploma verdi. ‘Neden eğitimini tamamlamadınız?’ diye sorabilirsiniz. Okula gidiyordum ve okulu, öğretmenlerimi çok seviyordum, onlar beni çok seviyorlardı.

Çok çalışkan bir talebe değildim yaşlı bir dedem ve babaannemle yaşıyordum. Annemle babam ayrılmışlardı. Ben derslerimi kendi kendime çalışıyordum ama notlarım çok iyi geliyordu. Bir gün okula giderken annemin kaldığı evde ev sahibimizin kızı sinemacıymış, oradan teklif gelince benim eğitimim yarım kaldı.”

Usta oyuncu, “Dünyadaki bütün kitapları okumak istiyorum. 10 lisan öğrenmek istiyorum. Piyano çalmak istiyorum. Ondan sonra âşık olmak istiyorum” ifadelerini kullandı.