Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

TBMM’den İsrail’in hastane katliamı sonrası ortak bildiri

TBMM’de İsrail’in Gazze’de hastaneleri

TBMM’de İsrail’in Gazze’de hastaneleri hedef alan saldırılarına ilişkin yayımlanan ortak bildiride, “İnsanlık suçu olan bu saldırıları en şiddetli biçimde kınıyoruz” denildi.

İSRAİL’in, Gazze Şeridi’ne düzenlediği hava saldırılarında hastaneyi hedef almalarına TBMM’den ortak tepki geldi.

6 partiden ortak bildiri

TBMM Genel Kurulu’nda, 6 siyasi parti AK Parti, CHP, YSP, MHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi grup başkanvekillerinin ortak imzasıyla İsrail’in Gazze’de hastaneleri bombalamasına ortak kınama bildirisi yayımladı.

İnsanlık suçu olan bu saldırıları şiddetle kınıyoruz

Meclis Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder’in okuduğu bildiride, İsrail tarafından Gazze’deki hastanelerin hedef alınması sonucunda yüzlerce Filistinlinin hayatını kaybettiği bir o kadar da yaralandığı belirtilerek, “Derin üzüntü duyuyoruz. İnsanlık suçu olan bu saldırıları şiddetle kınıyoruz. İsrail’in Gazze halkına karşı, uluslararası hukuk ve uluslararası insancıl hukuka aykırı saldırılarını artarak sürdürmesini esefle karşılıyoruz. Saldırılarda hayatlarını kaybeden kardeşlerimize rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisinde bütün parti grupları ve milletvekilleri olarak, bu vahşetin durdurulması için dünya parlamentolarını, uluslararası toplum kuruluşlarını tutum ve inisiyatif almaya davet ediyoruz” denildi. 

🔴 #SonDakika – TBMM’de İsrail’in Gazze’de hastaneleri hedef alan saldırılarına ilişkin yayımlanan ortak bildiride, “İnsanlık suçu olan bu saldırıları en şiddetli biçimde kınıyoruz.” denildi. pic.twitter.com/PpiFFJhxYz
— Elips Haber (@elipshaber) October 17, 2023