Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

Sıcak hava Türkiye’yi kasıp kavuruyor

Sıcak hava dalgası Türkiye’yi

Sıcak hava dalgası Türkiye’yi kasıp kavururken, İstanbul, Çanakkale, Muğla, Sinop ve Kütahya’nın da aralarında bulunduğu yedi ilde orman yangınları bildirildi.

Sıcaklıkların birden artması ile Türkiye sıcak hava dalgasının etkisi altına girdi.

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar ülkeyi kasıp kavururken, İstanbul, İzmir, Çanakkale, Muğla, Sinop ve Kütahya’nın da aralarında bulunduğu yedi ilde orman yangınları bildirildi.

İstanbul’da belediye yetkililerinin iki gün önce kent sakinlerini 35 dereceyi aşan sıcaklıklara karşı uyarmasının ardından bugün itibariyle sıcaklıkların 30 derece civarına düşmesi ile İstanbullular biraz da olsa nefes aldı.

Yangınları söndürmek için çok sayıda yangın söndürme uçağı ve helikopteri görevlendirilirken, çoğu yerde yangınların kontrol altına alındığı açıklandı.

Kuzey Afrika ve Orta Akdeniz’den gelen sıcak hava kütlesinin doğuya doğru hareket etmesinin ardından Yunanistan’da da yüksek sıcaklıklar rapor edildi.

Bu hafta Yunanistan’ın Akropolis ve diğer arkeolojik alanları 43 dereceye kadar yükselen sıcaklıklar nedeniyle ziyarete kapatıldı.

Yunan meteoroloji servisi, sıcaklıların hafta sonu düşmesinin beklendiğini bildirdi.