• Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
“SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN” COVİD-19 DENETİMİ
58 okunma

“SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN” COVİD-19 DENETİMİ

ABONE OL
Ekim 31, 2021 18:27
“SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN” COVİD-19 DENETİMİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muğla’nın Menteşe ilçesinde, İçişleri Bakanlığı’nın valiliklere gönderdiği “Koronavirüs Denetimleri” konulu genelge kapsamında pazarlar, iş yerleri, marketler, toplu taşıma araçları, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar ve taksilerde denetimler yapıldı.

“Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganıyla gerçekleştirilen ve Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve İlçe Emniyet Müdürü İsa Sarı’nın da katıldığı Covid-19 tedbirlerine yönelik denetimlerde ekipler, İçişleri Bakanlığı Genelgesi gereğince sorumluluk sahası noktalarında kontroller yürüttü.

Ekipler, vatandaşların koronavirüs önlemlerine ilişkin genelgelerde belirtilen hususlar ile İl Hıfzıssıhha Kurulunca alınan kararlar gereği, sosyal mesafe kuralına ve maske kullanımı zorunluluğuna uyulup uyulmadığını denetledi.

Perşembe pazarı başta olmak üzere, banka önleri ile yoğunluk yaşanan caddelerde, ekiplerce sosyal mesafenin korunması, vatandaşların sağlığı için maske kullanılması ve hijyen kurallarına uygun hareket edilmesi istendi.

Vatandaşların yoğunluk oluşturduğu caddelerde, polis ekipleri megafonla sosyal mesafe ve maske uyarısı yaptı.

Trafik denetimlerinde de trafik timlerince, sürücülere yasal limitlerdeki hızlarda araç kullanmaları, takip mesafesine, şerit izleme ve değiştirme kurallarına uymaları, araç kullanırken kesinlikle telefon kullanmamaları, uykusuz ve yorgun olarak trafiğe çıkmamaları gerektiği de hatırlatıldı.

“MASKE OLMAK ÜZERE KURALLA BÜYÜK ORANDA UYUYOR”

Denetim sırasında esnaf ve vatandaşlarla sohbet ederek, uygulamaları yerinde denetleyen Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, özellikle pazar alanında maske kullanımına tam olarak riayet edilmesinden son derece mutlu olduğunu söyledi.

Vatandaşların sağlığı ve Denetimler sırasında rehberlik edici ve bilinçlendirmeye yönelik faaliyetlere ağırlık verildiğini belirten Yıldız, “Bizler bu gün burada İçişleri Bakanlığımızın ve Muğla Valiliğimizin talimatları ile denetimlerimizi gerçekleştirdik. Pazar alanları, lokanta, kafe ve restoranlar, berber, kuaför, güzellik merkezleri başta olmak üzere birçok alanda geniş bir denetleme gerçekleştirdik. Menteşeliler, başta maske olmak üzere kuralla büyük oranda uyuyorlar. Bu bizi son derece mutlu etti. Vatandaşımızın sağlığı için denetlemelerimiz aralıksız devam edecek.” dedi.

Haber: Osman AKÇA

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP