Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Kuru Tip Sarı Nokta Tedavisinde Son Teknoloji Yücelen’de

Kuru tip sarı nokta

Kuru tip sarı nokta tedavisinde geleneksel yöntemlerin yanında gelişen teknoloji sayesinde en yeni tedavi şekli olan Valeda tedavisi Yücelen Hastanesi’nde başladı.

Yaşlanma, diğer sağlık sorunları, çevresel ve genetik faktörler özellikle 65 yaş üstü kişilerin gözlerinde sarı nokta hastalığına zemin hazırlamaktadır.

Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Arman Ataç uygulamaya başlanan valeda tedavisi hakkında şu bilgileri bizlerle paylaştı.
“ Otobiyomodilasyon (PBM ) prensibine dayanan Valeda tedavisinde hastalara düşük seviyede ışık tedavisi yapılmaktadır. Çalışma mekanizması göz hücrelerini uyararak enerji üretimini artırma hedeflidir. Kırmızı, sarı ve yakın kızılötesi ışık dalga boylarını kullanarak göz hücreleri gençleştirmeye yardımcı olur, sarı nokta hastalığının ilerlemesini yavaşlatmayı hedefler.
Tedavinin faydaları arasında görme kaybını önlemeye yardımcı olur, kuru tip sarı nokta hastalığının etkilerini azaltır. Oldukça güvenli, umut verici bir tedavi yöntemidir.
Uygulama sürecinde kontakt lensler ve gözlükler çıkartılır, valeda ışık dağıtım sistemi önüne hastalar oturur, kişiye özel seanslar halinde tedavi başlar. Bu tedavide göz içi hücrelerinin etkinlik ve işlevi iyileştirilir ve sarı nokta hastalığının etkileri azaltılır. Tedavi tamamen kişiye özeldir, 20-30 dakika sürecek seans tedavilerinde düzenli katılımcı olmak gereklidir. Göz Hastalıkları Branşı olarak Muğla Yücelen Hastanesi çatısı altında bu hizmeti başlatmış olmaktan gurur duyuyoruz ” dedi.