Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Yüksel Ercan

Psikolojik üstünlük

Tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizde de iletişim araçlarının olağanüstü bir değişim ve gelişim göstermesi sonrasında her alanda olduğu gibi siyaset sahnesinde de hızına yetişilemez bir süreç yaşanıyor, Hangi konuda olursa olsun kamuoyunu ilgilendiren bir haber dakikalar içerisinde milyonlarca insana ulaşma imkanı buluyor.

Önceki gün millet ittifakına mensup siyasi partiler tarafından açıklanan seçim protokolü de bu çerçevede saatler içerisinde tüm memlekete yayılmış oldu.

Millet ittifakının açıkladığı protokolü bizde bir televizyon kanalından naklen izledik, bir taraftan yapılan konuşmaları izlerken diğer taraftan “-acaba bu kadar önemli bir protokol kaç televizyon kanalı tarafından naklen veriliyor.?” diye baktık ancak en fazla 3 kanalın programı naklen verdiğine şahit olduk.

Ancak yazımızın başında da belirttiğimiz gibi vatandaş özellikle de 30 yaşın altındaki kitle için bu durumun fazla bir önemi yok zira ülke nüfusunun çok büyük bir kısmı olan biteni ellerindeki akıllı telefon ile anında öğrenme imkanına sahip oluyor.

Biz çok uzun bir zamandır olaylara daha geniş bir çerçeveden bakmaya ve değerlendirmeleri ona göre yapmaya çalışıyoruz, dolayısı ile ülke genelinde meydan gelen bir hadise yada hadiselerin siyasi partilere nasıl yansıdığını da az çok kestirebiliyoruz.

İnsanımızın en temel beklentisi hepimizin bildiği gibi ekonomik şartlarının iyileşmesi, dolayısı ile iş başında bulunan hükümetin yaptığı icraatlar vatandaşın hayatını kolaylaştırdığı anda bu durum kendisine oy yükselmesi olarak anında dönüş yapıyor.

Bunun dışındaki vaatler yada hayata geçirilen uygulamalar çok değil birkaç gün içerisinde sabun köpüğü gibi hayatımızdan çıkıp gidiyor ve geride en ufak bir izi bile kalmıyor.

Bizim psikolojik üstünlük olarak anlatmaya çalıştığımız hadise de budur, AK Partiye inanan kitle zaten meseleye ideolojik olarak bakıldığı için fazla bir çabaya ihtiyaç yok ancak özellikle Cumhurbaşkanlığı seçimi için gerekli olan yüzde ikilik-üçlük oy tabanını da belirttiğimiz suni gündemler bir taraftan alıp diğer tarafa getiremiyor.

İşin doğrusu son bir aydır psikolojik üstünlük Cumhur ittifakı tarafındaydı, birbiri ardına hayata geçirilen uygulamalar, yapılandırmalar dolayısı ile seçmen yüzünü kısmen o tarafa doğru çevirmişti.

Ancak açıklanan protokol sonrasında psikolojik üstünlüğün millet ittifakına geçtiği hemen herkes tarafından kabul ediliyor, hükümetinde bu zamana kadar seçmeni memnun etmeye yarayacak yapılması gereken ne varsa yaptığı kabul edilirse psikolojik üstünlüğün şu aşamadan sonra millet ittifakının elinde olacağını söylememiz lazım.

Sonrasına bakacağız.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER