• Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
Polis, maske dağıttı
122 okunma

Polis, maske dağıttı

ABONE OL
Ekim 31, 2021 18:12
Polis, maske dağıttı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muğla İl İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekiplerince Menteşe kent merkezinin farklı noktalarına stant kurularak, pandemi ile mücadele kapsamında maskesi olmayan vatandaşlara maske ve broşür dağıtılarak,  maske kullanımının önemine dikkat çekildi.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “Bizim İçin Değerlisiniz” çalışması kapsamında Sınırsızlık Meydanı, Perşembe Pazarı ve Rüya Park Alışveriş Merkezinde kurulan stantlarda vatandaşlara maske dağıtımı gerçekleştirildi.

Çalışma ile ilgili olarak İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadeler yer verildi: “  Emniyet Teşkilatı olarak temel görevimizin vatandaşın can ve mal güvenliğini korumak olduğu, vatandaşın can güvenliğini tehlikeye düşüren durumların yalnızca asayiş olayları neticesinde gerçekleşmediği, içinde bulunduğumuz salgın sürecinde maske, mesafe, temizlik ve aşı kurallarına uyulmadığı takdirde vatandaşlarımızın can güvenliğinin yine risk altında bulunacağı ifade edilerek kamuya açık alanlarda mutlaka maskeli olarak bulunulması ve sosyal mesafenin korunarak temizlik kurallarına da azami özen gösterilmesi gerektiği vatandaşlara bir kez daha hatırlatılmıştır.

Vatandaşlara salgın kurallarının yanı sıra iletişim yoluyla dolandırıcılık başta olmak üzere suçlardan korunma konusunda bilgilendirme çalışması gerçekleştirilmiştir. Kendilerini arayarak çeşitli bahane ve gerekçelerle para, altın vb. isteyen şahıslara itibar etmemeleri ve karşılaştıkları şüpheli durumları 112 ihbar hattına bildirmeleri istenmiştir.

Düzenlenen bu tür çalışmalarla Emniyet Teşkilatının her zaman yanlarında olduğunu hissettiklerini belirten vatandaşlar “Bizim İçin Değerlisiniz” çalışması kapsamında halkın sağlığının da can güvenliğini koruma hizmetinin bir parçası olarak görülmesinden duydukları memnuniyeti ifade etmişlerdir.”

Haber: Serdar Akisivri

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP