Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Muğla’nın LGS Şampiyonları Ödüllendirildi

4 Haziran 2023 Pazar

4 Haziran 2023 Pazar günü Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılan merkezi sınavda, tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan alan ve LGS 2023 Türkiye birincileri arasına girmeyi başaran Muğla’nın gururu öğrenciler, Muğla Valisi Orhan Tavlı tarafından ödüllendirildi.

Valilik 75. Yıl Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ödül törenine; Vali Orhan Tavlı’nın yanı sıra AK Parti 28. Dönem Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz, 21 – 22 – 25 ve 26. Dönem Milletvekili Hayırsever Hasan Özyer, 27. Dönem Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Seydikemer Belediye Başkanı Önder Akdenizli, AK Parti İl Başkanı Gültekin Akça, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, LGS’de Türkiye şampiyonu olan 4 öğrenci, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri ve aileler katıldı.

Vali Orhan Tavlı, şampiyon öğrenciler ile bu başarıda emeği olan ailelerini ve kurum yöneticilerini tebrik etti. Öğrencilerle gelecekteki hedefleri üzerine sohbet eden Vali Orhan Tavlı, bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılarının devamını diledi.

Türkiye genelinde 1 milyon 30 bin 195 öğrencinin katıldığı 2023 LGS sınavında, ilimizden resmi ve özel toplam 12 bin 232 öğrenci sınava girdi. Türkiye genelinde 562 öğrenci tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye şampiyonu olurken Muğla’dan 5 öğrenci, LGS Türkiye şampiyonlarının arasında yer almayı başardı.

LGS şampiyonlarından Fethiye Gazi Ortaokulu öğrencisi Ecrin Koyuncu, İstanbul Erkek Lisesini; Fethiye Göcek Deniz Temiz Ortaokulu öğrencisi Yasemin Armağan, İzmir Fen Lisesini; Menteşe Özel Yönelt Ortaokulu öğrencisi İdil Günduğan, Galatasaray Lisesini; Özel Ortaca Final Ortaokulu öğrencisi Rüya Buse Bayar, tam burslu olarak İzmir Amerikan Kolejini; Özel Ortaca Final Ortaokulu öğrencisi Alparslan Erdem Çoban ise Özdemir Bayraktar Havacılık ve Uzay Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini tercih ederek hayallerindeki okullarda eğitim görme imkânına kavuştular.

Haber :Ferdi Yavuz