Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

Milli Eğitim Bakanı Tekin’den mülakat açıklaması

AK Parti grup toplantısı

AK Parti grup toplantısı öncesi soruları yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “Şu anda mevcut duruma göre, öğretmen atamalarında mülakat yüzde 100 etkili. Biz mülakatın etkisini yüzde 50’ye düşürüyoruz” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atamalarında mülakatın kaldırılması ve Öğretmenlik Meslek Kanunu’na ilişkin açıklama yaptı.

AK Parti grup toplantısı öncesi soruları yanıtlayan Tekin, “Şu anda mevcut duruma göre, öğretmen atamalarında mülakat yüzde 100 etkili. Biz mülakatın etkisini yüzde 50’ye düşürüyoruz ama ilginç bir şekilde mülakata karşı çıkanlar bu düzenlemeyi iptale taşıyorlar. Burada bir çelişki var” dedi.

“Mülakatı tamamen kaldırmak gündemde yok”

Bakan Tekin, mülakatın tamamen kaldırılmasının ise gündemde olmadığını söyledi.

Öğretmenlik Meslek Kanunu

Öğretmenlik Meslek Kanunu hakkında da açıklama yapan Tekin, “Kanunla ilgili süreç bürokratik anlamda tamamlandı. TBMM’deki Milli Eğitim Komisyonu’nun gündemine gelecek. Oradaki tartışmalardan sonra da Genel Kurul’a gelir” ifadelerini kullandı.

Eğitimde şiddet konusunun yalnızca yasal düzenlemeyle çözülemeyeceğini belirten Tekin, toplumda farkındalık oluşması gerektiğini vurguladı.