Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Milas Belediyesi “Susuzluk ve kuraklık riski yaşıyoruz”

Türkiye’nin en fazla yağış

Türkiye’nin en fazla yağış alan ileri arasında yer alan fakat son yıllarda yağış miktarı en fazla azalan iller arasına giren Muğla’da yaşanan susuzluk ve kuraklık hayatı olumsuz etkilemeye başladı.

Milas Belediyesi’nde konuyla ilgili yaptığı açıklamada vatandaşlara su tasarrufu çağrısında bulundu.

Küresel iklim değişikliğinin sonucunda dünyanın birçok bölgesinde olduğu gibi Türkiye’de desıcaklıkların artması ve yağışların azalmasıyla ortaya çıkan su krizleri yaşanıyor. Su kıtlığı ile ilgili gerek uzmanlar gerek yerel yöneticiler açıklamalar yaparak, vatandaşlara çağrı da bulunuyor.

Muğla genelinde de yaşanan susuzluk Milas’ta da etkisini gösteriyor. Milas Belediyesi tarafından ilçede bahar aylarındaki yağışlarda dengesizlikler ve iklim değişiklikleri nedeniyle olumsuz etkilenen su kaynaklarında yaşanan azalma nedeniyle susuzluk ve kuraklık riski yaşandığını açıklanarak şu ifadelere yer verildi;

“Su kaynaklarımızın sürdürülebilirliği ve gelecek nesillerin sağlıklı yaşamı için suyun bilinçli bir şekilde kullanılması büyük önem taşıyor. Yağış olmamasının yanı sıra turizmle birlikte artan su kullanımının önümüzdeki dönemde büyük sorunlara yol açmaması amacıyla su tasarrufu yapılması gerekiyor. Su kullanımını bilinçli yönetmek ve su kaynaklarını korumak zorundayız. Bu süreçte lütfen suyu israf etmeyelim. Gereksiz su kullanımının önüne geçelim.”

Haber :Ferdi Yavuz