Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Yüksel Ercan

Lütfen her zamankinden daha fazla sağduyu

14 mayıs Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili genel seçimine sayılı günler kaldı, Siyasi partiler bir taraftan Cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanan isimlerin seçim kazanmaları adına çeşitli alternatifler getirirken bir taraftan da seçimde en iyi neticeyi alacak listeleri oluşturmanın peşindeler.

Siyasi partiler şu sıra 09 nisan tarihine kadar kendi partilerin aday adayı olan isimleri sahada koşturup en azından partilerin propagandalarını yaptırmaya çalışıyorlar.

Bilindiği gibi siyasi partiler milletvekili aday listelerini 09 nisan tarihinde YSK’ya teslim edecekler ve bizde aynı gün akşamı yani mesai saatinin bitimi ile birlikte tüm siyasi partilerin aday listelerini öğrenmiş olacağız.

Dolayısı ile siyasi partiler için katedilmesi gereken ilk mesafe 09 nisan tarihidir, 09 nisan tarihinde YSK’ya teslim edilecek olan listeler 20 Nisan tarihine kadar YSK’nın ilgili birimleri tarafından kontrol edildikten sonra 14 mayıs tarihinde seçime katılacak asıl listeler de netleşmişi olacak.

Ortada son derece normal işleyen ve seçime kadar da işlemesini temenni ettiğimiz bir süreç varken başta siyasi parti genel başkanları olmak üzere parti genel merkezlerinin, o partilerin il-ilçe-belde başkanlarının son derece itidalli bir şekilde davranması bekleniyor.

Türkiye 1950 yılından içerisinde bulunduğumuz günlere kadar pek çok seçim yaşadı, O günden bu zamana kadar çok sayıda başbakan geldi, TBMM’den binlerce milletvekili geldi geçti, sayısını unuttuğumuz kadar belediye başkanı ve meclis üyesi görev yaptı gitti.

Türkiye 14 mayıs Pazar günü de ondan sonraki tarihlerde de seçim yapacak, Cumhurbaşkanı seçecek, başbakan seçecek, yerel yönetimlere yönetici seçecek ama bunları yaparken de birbirini kırmayacak, dökmeyecek.

Belki Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi gereğinde vatandaşlar dolaysı ile seçmenler tam ortadan ikiye ayrılmış durumundadır, biraz her geçen gün ağırlaşan hayat şartları  birazda siyasetin getirdiği kutuplaşma dolayısı ile büyük bir çoğunluk burnundan soluyacak duruma gelmiş vaziyette.

Herkesin gönlünde bir siyasi parti var, herkes dünya görüşüne mensup siyasi partinin iktidara gelmesini istiyor buraya kadar hiç bir sorun yok , sorun herkesin kendisini haklı görüp karşısındakini haksız görmesinde.

Biz seçime artık sayılı günler kala başta siyasetçilerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızın karşısındakine saygılı davranmasını bekliyoruz, neticede kimi ikna etmeye çalışırsak çalışalım hepimiz oy vermek adına girdiğimiz sandıkta vicdanımız ile baş başa kalıp oy kullanacağız.

Seçim bitecek dostluklarımız arkadaşlıklarımız devam edecek, Bu noktada “Komşu komşunun külüne muhtaçtır” anlayışı çerçevesinde birbirimize saygılı olmaktan başka hiçbir çaremiz yoktur.

Lütfen her zamankinden daha fazla sağduyu..

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER