Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

İYİ Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Buğra Kavuncu oldu

İYİ Parti Genel Başkanı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayının Mehmet Satuk Buğra Kavuncu olduğunu açıkladı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda bazı il ve ilçe belediye başkan adayını açıkladı. Konuşmasının bir bölümünü yerel seçimlere ayıran İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın tanıtımı için bir lansman toplantısı yapacakalarını duyurdu.

İYİ Partili Buğra Kavuncu’nun kendisine gelerek, “Ben orada il başkanlığı yaptım dedi. Bana düşer dedi ve ben adayım ben istiyorum”  dediğini aktaran Akşener,  “Bende peki dedim” dedi. Akşener, İYİ Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının Mehmet Satuk Buğra Kavuncu olduğunu açıkladı

Buğra Kavuncu kimdir?

Saltuk Buğra Kavuncu İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesi, parti sözcüsü ve İYİ Parti İstanbul İl Başkanıdır. Buğra Kavuncu, 1973 yılında Ankara’da doğan Buğra Kavuncu, baba tarafından aslen Adana Ceyhanlıdır. Kanada’da başladığı öğrenim hayatına Ankara Çizmeci İlkokulu’nda devam eden Buğra Kavuncu, Ortaokulu ise Namık Kemal Ortaokulu’nda Lise öğrenimini Ankara Atatürk Lisesi’nde tamamladı. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi bölümünden 1996 yılında mezun olan Kavuncu, Üniversiteyi bitirdikten sonra, yurtiçi ve yurtdışında satış-pazarlama ve yatırım alanında faaliyetlerde bulundu. Profesyonel anlamda iş hayatına 2006 yılında BASF şirketinde başlayan Buğra Kavuncu, BASF Const-ruction Chemicals Central Asa LLP’de, 2008-2010 yılları arasında ise BASF Central Asa’da Genel Müdür olarak çalıştı.

Birikim ve tecrübelerini ülkesi için değerlendirdi

1997 yılında Kazakistan’ın Almatı şehrinde genç bir girişimci olarak iş hayatına atılan Saltuk Buğra Kavuncu, ortaklarıyla beraber kurduğu şirketin büyüterek Orta Asya’da bilinen bir marka haline getirdi. İş hayatında başarılı bir performans gösteren Kavuncu, uluslararası bir firmada üst düzey yönetici olarak 13 yıl boyuncu Orta Asya’da ve yaklaşık 3 yıl İsviçre’de görev yaptı. Buğra Kavuncu, 2016 yılından beri çok uluslu bir şirketin, Türkiye ve Azerbaycan CEO’sudur. Kavuncu, 30 Mart 2018 tarihinde bu görevinden istifa ederek, yönetim, sanayi ve ticaret alanındaki uluslararası birikim ve tecrübelerin ülkesi için değerlendirdi.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı olarak gösterildi

Üniversite yıllarından itibaren, Türkiye ve Kazakistan’da farklı sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler alarak, profesyonel yaşantısının yanı sıra sosyal hayata da katkı sağlayan Kavuncu, İngilizce, Rusça ve Kazakça bilmekte olan Kavuncu, evli ve 3 çocuk babasıdır.” 2 10 2018 tarihinde Koray Aydın’ın yaptığı basın açıklamasında Saltuk Bağra Kavuncu’yu İYİ Parti İstanbul İl Başkanı olarak gösterdi.