Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek: Gelecek yıl enflasyon 10’lu rakamlara gelebilir

Hazine ve Maliye Bakanı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Londra’da yatırımcılarla bir araya geldi. Burada konuşan Şimşek, “Enflasyonun gelecek yıl 10’lu rakamların ortalarında, sonrasında ise tek haneli rakamlarda olması muhtemeldir” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yurt dışındaki yatırımcı toplantılarını İngiltere’nin başkenti Londra ile sürdürüyor. Chatham House toplantısında yatırımcılarla buluşan Şimşek, Türkiye ekonomisine ilişkin açıklamalar yaptı. Ekonomim gazetesinin haberine göre Şimşek, “Sürekli ve güçlü dezenflasyonun eşiğindeyiz. Enflasyonun gelecek yıl 10’lu rakamların ortalarında, sonrasında ise tek haneli rakamlarda olması muhtemeldir. Eğer korumacı eğilimler güçlü kalmaya devam ederse küreselleşmeden uzaklaşmanın eşiğindeyiz” ifadelerini kullandı.

Londra’da yatırımcılarla buluşuyor

AA’nın aktardığına göre, Şimşek, Ekim 2023’teki ziyaretinin ardından yeniden Londra’da yatırımcı toplantılarına katılıyor. Şimşek’in Londra temasları, cuma gününe kadar devam edecek. Yatırım bankaları JP Morgan, Deutsche Bank ve Dome Group tarafından organize edilen toplantılar kapsamında Şimşek, yüzlerce yatırımcıyla buluşacak. Şimşek, toplantılarda portföy yatırımcıları, başlıca küresel yatırım fonları ve kredi derecelendirme kuruluşları ile bir araya gelecek. Ayrıca dünyanın önde gelen düşünce kuruluşlarından olan Chatham House’un Londra Konferansı’na katılıp, buradaki üst düzey katılımcılara Türkiye ekonomisindeki son dönem gelişmeleri ve ekonomi programını anlatıyor.