Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Yüksel Ercan

Hayatımız gerginlik

2023 yılının haziran ayında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimine bir yıl kaldı, Son birkaç haftadır “Seçim 2023 yılının haziran ayının yerine içerisinde bulunduğumuz 2022 yılının kasım ayında yapılacak” söylemleri iyiden iyiye artmış olsa da son kararı yine siyaset makamı vereceğinden bizde bir seçmen olarak bekleme noktasındayız.

Dikkat edilirse seçimlere yaklaştığımız her gün siyaseten zaten oldum olası var olan gerginlikte her an biraz daha yukarılara doğru inanılmaz bir şekilde tırmanış gösteriyor.

Normal şekilde hepimizin tüm hayatımızı ilgilendiren problemlere kafa yormamız, hayatımızı zorlaştıran faaliyetler ile ilgili yöneticilerimizi uyarmamız bizim faydamıza olan çalışmalar noktasında da teşekkür etmemiz gerekiyor.

Belki coğrafyanın genel yapısından belki de siyaseti her şeyin üzerinde gördüğümüzden olsa gerek bir türlü hayatımızı ilgilendiren problemlere eğilemiyor tüm olup biteni siyasete dayandırmakta hiç bir sorun görmüyoruz.

İşin kötü tarafı son dönemlerde siyaseten hayatımıza giren gerginlik dolayısı ile artık en yakınımızdaki dostlarımızla arkadaşlarımızla hatta akrabalarımız ile hiçbir konuyu konuşamıyoruz derdimizi anlatamıyoruz kendimizi bir anda ne işe yaradığını bilmediğimiz büyük tartışmalar içerisinde buluyoruz.

Bu durum bir anda “Partime yada partimin liderine tek bir olumsuz ifade kullanan ile kavga ederim “noktasına kadar gelmiş durumda, Var olan problemler karşısında sadece ve sadece kendi düşündüğünün doğru olduğuna iman eden milyonlarca insanın burnundan soluduğu son derece kötü ve tehlikeli bir süreci yaşıyoruz.

Muhtemelen içerisinde bulunduğumuz ve bir türlü baş edemediğimiz ekonomik sorunları sadece ve sadece kavga ederek, yüksek tona tartışarak çözebileceğimize ve haklı çıkacağımıza inandığımızdan olsa gerek karşı tarafın ne dediğine asla kulak asmıyoruz, asmak istemiyoruz.

Bu gerginliğin ve kavga ortamının hiç kimseye faydası yok, Çok partili siyasi hayata geçtiğimiz günden itibaren seçmen çok sayıda partiyi iktidara getirdi, çok sayıda lideri başbakan, cumhurbaşkanı yaptı bundan sonrada seçmen yine sandık başına giderek tercihini yapacak.

Sakin olmak lazım

Gerginlikten uzak durmak lazım

Seçmenin şaşmaz engin sağ duyusuna inanmak güvenmek lazım.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER