Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Hakkari’de Vali Akbıyık’a veda yemeğiVali duygu dolu anlar yaşadı

Hakkari Valiliği’nden, Muğla Valiliği’ne

Hakkari Valiliği’nden, Muğla Valiliği’ne atanan İdris Akbıyık’ın onuruna Hakkari Öğretmenevinde yemek düzenlendi. Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, görevde bulunduğu süre içinde 267 şehit verildiğini söylerken duygu dolu anlar yaşadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Muğla’ya atanan, Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık için veda programı düzenlendi.
Programda konuşan Vali Akbıyık, “Cennet vatanımızın her karış toprağı şüphesiz ki kutsaldır ve her birimize büyük bir titizlikle korumak üzere emanettir. Valilik ve devamında Belediye Başkan Vekili olarak, Hakkari’mizde benden önceki kıymetli meslektaşlarımdan devraldığım bu emanete ‘halka hizmet hakka hizmettir’ ve ‘yaratılanı sev yaratandan ötürü’ düsturlarını benimseyerek Hakkari’ye hizmet etmeye çalıştım.” dedi.

5 yıllık görev süresince Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleri ile kentte büyük bir değişim ve dönüşümün yaşandığını ifade ederek, görevde bulunduğu süre içinde 267 şehit verildiğini kaydetti. Bu sırada duygulanarak konuşmasına bir süre ara veren Vali Akbıyık, huzur ve güvenin sağlandığını ve bu huzuru sağlayan güvenlik güçlerine teşekkür etti.
Yapılan konuşmalarının ardından Vali Akbıyık, davetlilerle tek tek hatıra fotoğrafı çektirerek, vedalaştı.

Haber :Ferdi Yavuz