Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Yüksel Ercan

Gün uzadı yüzyıl oldu

Altılı masa ile ilgili cuma günü olup bitenlerden sonra 06 mart pazartesi günü artık Millet ittifakından İyi Partinin çekildiğini geriye kalan beş siyasi partinin kendi teşkilatlarına gönderdikleri mesajda akşam 15.00 gibi Cumhurbaşkanı ve cumhurbaşkanı adaylarının tanıtılacağı açıklanmıştı.

Pazartesi sabah saatlerinde Millet ittifakına mensup siyasi parti sempatizanları bundan sonra yola İYİ Parti olmadan devam edileceği noktasında genel bir kanaat oluştuğundan biraz buruk biraz kırık şekilde olup biteni bekliyordu.

Bizde sabah saatlerinden itibaren gazetede bilgisayarın başına geçmiş olup bitenlere bakıyor bir taraftan da televizyon kanallarından süreci takip etmeye çalışıyordu.

Saat 12.00 gibi birkaç siyasetçinin fazla açık olmayan açıklamalarından CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener arasında belli belirsiz bir mekik diplomasi başladığı haberleri geldiğinde herkes gibi bizi de bir heyecan dalgası kapladı.

Bir gün önce yine bu sütunlarda “İYİ Partinin yolu” başlıklı bir makale hazırlayıp İYİ Partinin yola yalnız devam edeceği ve kendi bünyesinden bir Cumhurbaşkanı adayı göstererek yola devam edeceği noktasında görüş belirtmiştik.

Ancak bütün bu olup bitenler çerçevesinde rahmetli Süleyman Demirel’in “siyasette 24 saat çok uzun bir zaman dilimidir” şeklindeki görüşünü kısmen de olsa unutmuş olmamızdan kaynaklanan bir heyecan kasırgasına günün tam öğlen saatlerinde yakalanmış olduk.

Saat 14.00’e yaklaştığında  İBB başkanı Ekrem İmamoğlu ile ABB başkanı Mansur Yavaş’ın İYİ Parti Genel başkanı Meral Akşener’i ziyaret için İYİ parti genel merkezinden içeriye girdiklerinde Cuma günü “sona erdi” denilen altılı masa yeniden hayata geçmiş oldu.

O ziyaret ile başlayan siyasi trafiğin nerede bir ışık hızı ile cereyan ettiğini bir dakika sonra meydana gelebilecek siyasi gelişmeleri takip etmenin artık mümkün olmadığı saatleri Edirne’den, Ardahan’a tüm Türkiye nefes nefese izlemek zorunda kaldı.

Bizde o sıralarda yazımızın başında belirttiğimiz gibi bir taraftan bilgisayardan, bir taraftan televizyonlardan olup biteni takip etmeye diğer taraftan da bir saniye bile durmayan  ve “bundan sonra ne olacak.?” diye başlayan sorulara cevap yetiştirmeye çalıştık.

İYİ Parti genel başkanın önerisi ile İmamoğlu ve Yavaş’ın seçim kazanıldığı takdirde Cumhurbaşkanı yardımcısı olması talebine Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Evet” demesi ile 2 gün önce dağılan Millet ittifakı yeniden hayata geçirilmiş oldu.

Sorunların giderildiğinin artık netleşmesi ile birlikte Türkiye’nin dört bir tarafından her partiye mensup vatandaşlar açıklamanın yapılacağı Ankara’ya SP Genel merkezine doğru yola çıktılar.

Nihayet 06 Mart 2023 pazartesi akşamı saat 21.00’de SP Genel başkanı Temel Karamollaoğlu 14 mayıs 2023 Pazar günü yapılacak seçimde millet ittifakının adayı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur” diyerek düğümün sonuna kadar çözüldüğü müjdesini verdi.

Bundan sonrasını yarın ve yarından sonraki günlerde yazacağız.

Ancak dakikaları bu kadar hızlı geçen bir günü bir daha yaşayacakmıyız.?

Allah bilir..

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER