Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

CHP Ortaca İlçe KongresindeEski Milletvekilinden Şok Açıklamalar

CHP Ortaca İlçe kongresi

CHP Ortaca İlçe kongresi yapıldı. Kongre sonucunda Özcan Özsoy yeni ilçe başkanı seçildi. Kongrede Özcan Özsoy 127 oyla ilçe başkanı seçilirken, rakibi Ömür Yolcu ise 43 oyda kaldı. Öte yandan kongrede konuşan eski Milletvekili Ali Arslan, Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı seçilemeyeceğinin bilindiğini belirterek, “Genel Başkana şirin gözükmek için her sorulan kişi Kemal Kılıçdaroğlu’na Cumhurbaşkanı adayı olsun dedi, benden başka hiç kimse, bu olmaz demedi. Şimdi faturayı Kemal beye kesmeye çalışıyoruz” dedi.

Dün CHP Fethiye İlçe Başkanlığı kongresinde CHP Muğla eski Milletvekili Cumhur Yaka’nın, İYİ Parti ile ilgili konuşması gündemde ki yerini korurken, bir açıklamada CHP Ortaca İlçe Başkanlığı Kongresi’nden geldi.

CHP ORTACA İLÇE BAŞKANI SEÇİLDİ

CHP Ortaca İlçe kongresi gerçekleştirildi. Kongre sonucunda Özcan Özsoy yeni ilçe başkanı seçildi.

CHP’li ESKİ VEKİLDEN ŞOK AÇIKLAMALAR

Kongrede CHP Muğla eski Milletvekili Dr.Ali Arslan konuşmasında sert eleştirilerde bulundu. Şu an yapılan kongrelerin Kurtuluş Savaşı sırasında yapılan Erzurum ve Sivas Kongreleri kadar önemli olduğunu belirten Ali Arslan, ”Bakın son günlerdeki tartışma şu; Cuma günleri de tatil olsun. Yavaş yavaş, ısıta ısıta, alıştıra alıştıra korkarım 29 Ekim 1923’ün rövanşını 29 Ekim 2023’de alacak alçaklar tarafından yönetildiğimiz için bu kongre Sivas Kongresi kadar önemli. Ben 1999’da baraj altı kaldığımızda ilimin Muğla Milletvekili 1.sıra adayıydım. Baraj altında kaldık ve Milletvekili olamadım. İnanın Şimdiki kadar umutsuz ve üzgün hiç olmadım” dedi.

“CUMHURBAŞKANI SEÇİLEMEYECEĞİ BELLİYDİ, BEN HARİÇ KİMSE BU OLMAZ DEMEDİ”

Cumhurbaşkanı Adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı seçilemeyeceğinin bilindiğini belirten Dr.Ali Arslan, “Genel Başkana şirin gözükmek için her sorulan kişi Kemal Kılıçdaroğlu’na Cumhurbaşkanı adayı olsun dedi, benden başka hiç kimse, bu olmaz demedi. Şimdi faturayı Kemal beye kesmeye çalışıyoruz. Verdiniz gazı, verdiniz gazı adam doldu. Niye gaz verdiniz, bir tek gerekçe ile ben Genel Başkana selamı söyleyeyim yarın milletvekili, Belediye Başkanı yada başka bir şey olayım. Aday oldu ama şimdi herkes suçu Kemal beye atıyor. Suçlu sizsiniz, suçlu Genel Başkan’a Muğla’dan, Aydın’dan, Türkiye’nin her yerinden aday ol diye baskı yapan insanlardı. Suçlu onlar. Olmayacağı belliydi, tecrübeli bütün siyasetçiler onun olmayacağını biliyordu ama söylediğimizde de suçlu biz ilan edildik. Nitekim de olmadı” dedi.

Ali Arslan ayrıca son İl Başkanı, Belediye Başkan adaylarının belirlenmesinde atam yönteminin kullanılmasını da eleştirerek, aday belirleme sürecinde mutlaka sandık koyulması gerektiğini söyleyerek, “Önümüzdeki seçimde de sandık koymadan aday belirlersek, önümüzdeki seçimde de kaybederiz” diye konuştu.

Haber :Ferdi Yavuz