Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Büyükşehir Aday Adayı Burak Erbay Muğla’nın reçetesini açıkladı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkan

Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Burak Erbay, bugün katıldığı televizyon programında Muğla’nın reçetesini açıkladı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Av. Burak Erbay, Bodrum Gündem’de Gazeteci Çiçek Bozoğlu ile Siyasetin Gündemi’nin konuğu oldu. Erbay, kendisine yöneltilen soruları cevapladı.

27. Dönem CHP Muğla Milletvekili ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı Burak Erbay katıldığı programda şu açıklamaları yaptı.

-Babanızın geçmişteki siyasi yaşamı, aktiviteleri ve bilinirliği üzerinde sizin hakkınızda olumsuz propagandalar da yapılıyor. Sizin de kulağınıza geliyordur. Gölge bir belediye başkanlığı söz konusu mudur?

“Tabiki babamın tecrübesinden faydalanacağım. O benim için büyük bir şans. Geçen günde bir yerde bir arkadaşımızla benzer bir sohbet oldu. Onunda babası muhasebeci. “Bir konu olsa Ben babama muhasebe konusunda soru sormayacakmıyım, danışmayacakmıyım?” Dedi.

“Bu benim için bir avantaj. Aynı evde otururken; ‘Şöyle bir konu var, sen olsan ne yapardın?’ diye sormaktan doğal ne var? Şunu söylüyorlar “Salih Erbay gelip oraya mı oturacak?”

“AYRICA SALİH ERBAY’IN BİR YOLSUZLUĞU MU OLMUŞ, BİR USULSÜZLÜĞE Mİ KARIŞMIŞDA BİR SIKINTI OLSUN”

Benim istememe rağmen Köyceğiz’den, Muğla Menteşe’ye bile gelmiyor zaten gelmez ki. Meclis’e bir kere ben yemin ederken geldi. Bir daha da gelmedi. Köyceğiz’den kalkıp da  Muğla’ya ancak torununu görmeye, torununun etkinliklerini izlemeye yılda belki bir kere ancak ona geliyor. Ama kimse kusura bakmasın ben danışacağım. Babama da danışacağız, geleceğim Bodrum’da Zeki Köylü’ye de danışacağım, Mehmet Kocadon’a da danışmam gerekiyorsa ona da danışacağım. Belediye başkanlığı yapmış Kazım Turan’a da danışacağım, Fevzi Topuz’a da danışacağım. Ben bu söylemlerden korkmam ki, kimden ve neden dolayı korkacağım?

Ayrıca Salih Erbay’ın bir yolsuzluğu mu olmuş, bir usulsüzlüğe mi karışmış da bir sıkıntı olsun.

Bu konular çok iyi niyetli olmayan bir takım arkadaşların söylemleri.”

“BUGÜNE KADAR HEP İSTİŞARE İÇİNDE OLDUM VE OLACAĞIM”

Erbay açıklamalarına şöyle devam etti:

“Önceki yönetim anlayışının da artıları, eksileri vardı. Bugüne kadar Osman Başkanımızın ve ekibinin hizmetleri için teşekkür ederim ama ben zaten bugüne kadar hep istişare içinde oldum ve olacağım. STK’larla siyasi partilerle odalarla belediye başkanlarımızla muhatap olacağım, onları dinleyeceğim.

Muğla’mız bir marka, tüm ilçelerimiz bir marka. Büyükşehir olarakta ben şuna inanıyorum; ben onların sahne alacağı ortamlar hazırlamam lazım. Mesela Bodrumumuzunda eksiklikleri var. Bunları çok yakından biliyorum. Ama bu sadece bizim yerel yönetimlerimizi kabahati demek değil bu, uzun yıllardır genel iktidar olmamışız. Son mevcut iktidarında turizme malesef bakış açısının ben etkin ve yetkin olduğunu düşünmüyorum. Mesela bir önceki turizm bakanı sektörden geldi demiştik ve sevinmiştik. Ama çok fazla etkinliğini görmedik.

“MUĞLA’NIN SORUNLARININ ÇÖZÜLMESİ KONUSUNDA HANGİ BAKANLIĞIN KAPISINDA YATMAM GEREKİYORSA, ORDA YATACAĞIM”

Daha önce dediğim gibi ben tekneciyle de, minibüscüylede, acentacıylada bir arada olacağım. Ben mevcut iktidarlada diyaloglarımızı koparmayacağım. Ben Muğla aşığı bir insanım. Muğla’nın sorunlarının çözülmesi konusunda hangi bakanlığın kapısında yatmam gerekiyorsa, orda yatacağım.”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı Burak Erbay, bazı projeleri ile ilgilide şunları söyledi;

“Muğla’nın en önemli sorunlarından birisi trafik sorunu. Daha öncede anlatmıştım, raylı sistem. Bizim muğla’yı bir an önce raylı sistemle buluşturmamız gerekiyor. Bu projemizi öncelikle bazı ilçelerimiz de yapacağız daha sonra uygun olan ilçelerimize de raylı sistemi yapacağız.

Mesela deniz ulaşımı. Örneğin hızlı feribotlara Fethiye’den vatandaşlarımız binecek, 1 saatte Marmaris’e, oradan da 1 saate Bodrum’a gelecekler. İzmir ve İstanbul’da bunun en iyi örnekleri yıllardır var. Bizimde her tarafımız denizle çevrili. Neden bu deniz ulaşımını kullanmayalım. Şuanda böyle bir çaba da yok, girişimde yok.

Halk ekmek mesela. Sosyal demokrat belediyeciliğin olmazsa olmazıdır bu.”

“BELEDİYE BORÇLU OLABİLİR AMA…”

“Benim hedefim, Muğla’da yaşayan insanların mutlu olması.” diyen Erbay; “İnsanların burada mutlu olmaları için her türlü projeyi ortaya koymamız gerekiyor. Bir belediyenin kredi notunun A+, B+  olması değil, belediye borçlu olabilir ama bir an  önce bu alt yapı sorunlarını, trafik sorunlarını belediyenin çözmesi lazım.” Diye konuştu.