BODRUM’DA DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ DURDURULDU: “EKO SİSTEME ZARAR VERECEK”

featured
service service

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Ortakent sahilinde başlanan deniz dibi çalışmasının deniz eko sistemine zarar vereceği gerekçesiyle durdurulduğunu açıkladı.

Ortakent sahilinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ile Bodrum Liman Başkanlığı tarafından verilen izinlerle başlatılan deniz dibi temizliği Bodrum Belediyesi tarafından durduruldu. Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, şu ifadeleri kullandı:
“Bodrum’a zarar verecek olan her türlü çalışmaya karşı kararlılıkla mücadele eden Belediyemiz bu defa; Ortakent Sahili önünde, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ile Bodrum Liman Başkanlığı tarafından verilen izinlerle başlatılan, deniz eko sistemimize zarar verecek, kıyı yapımızı bozacak ve dolayısıyla, doğamızda telafisi mümkün olmayan hasarlar oluşturacak deniz dibi çalışmasını durdurdu. Böylesine kritik çalışmalar bilim insanları tarafından detaylı olarak incelenmeden başlatılmamalı çünkü, başka Bodrum yok.”

Haber :Ferdi Yavuz

BODRUM’DA DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ DURDURULDU: “EKO SİSTEME ZARAR VERECEK”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Muğla Yenigün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!