Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Hakan Canel

Bayramınız kutlu olsun

Müslüman alemi için cok önemli bir yer tutan bir aylık oruç ibadetinin yarın bitmesinin ardından Ramazan Bayramı 3 gün boyunca kutlanacak.

Bayram sonrasına denk gelen Perşembe ve Cuma günleri bu kez bayram tatiline eklenmedi. Bu yüzden önceki uzun bayram tatillerinde olduğu gibi haddinden fazla tatilci akını Muğla’nın tatil beldelerinde yaşanmayacak gibi görünüyor. Fakat yine de dünden itibaren hissedilir derecede tatilci akına yaşanmaya başladı.

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaştan dolayı Türkiye için önemli bir pazar olan Rus ve Ukrayna’dan turist akışının kesilmesi turizme önemli bir darbe vurdu. Turizm sektörü bu kaybı telafi etmek için farklı pazarlara yönelirken, bu birkaç günlük iç turizm hareketliliği biraz olsun turizmciyi umutlandıracak.

Başta Antalya olmak üzere önemli ölçülerde Rus ve Ukraynalı turist ağırlayan oteller bu akış kesildiğinden dolayı  sezon açılışlarını hemen hemen 1 ay ötelemek zorunda kaldı. Dış turizm açısından ölü zaman sayılan böyle durumlarda iç turizmin hareketlenmesi ile turizmci bir nebze olsun kayıplarını telefi etmeye çalışıyor.

Umarım sezonun açılması ile birlikte dış turizmde hareketlilik başlar ve turizmci nefes alır. Tabi bu aynı zamanda ülke ekonomisi için de bir nefes alma demek. Zira turizm gelirleri önemli bir yer tutuyor.

Muğla’daki tatil beldelerine olası yoğun tatilci akışı nedeniyle diğer yandan da Muğla’daki vatandaşların bayramlarını huzur ve güven ortama içinde geçirmeleri için ilgili kurum ve kuruluşlar bütün önlemlerini alarak bayramı beklemeye başladı.

Umarız bu bayram tatili bitişinde tatil beldelerinde o bilindik çöp yığınları ile karşılaşmayız. Tatilcilere uyarımız; lütfen tatil dönüşü tatilinizi geçirdiğini bölgeyi bulduğunuz gibi bırakınız.

Muğla’ya gelen sürücülere de bir uyarımız var; lütfen trafik kurallarına uyunuz. Özellikle aşırı hızdan kaçınınız. Bayram sevincinizi kana boyamayınız.

Herkesin bayramı şimdiden kutlu olsun.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER