Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

Başkan Aras Yalıkavak ve Mumcular yol çalışmalarını inceledi

Muğla’nın Bodrum ilçesinde devam eden yol, altyapı çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras Kurban Bayramı öncesi önemli açıklamalarda bulundu. Yalıkavak yolunun bayram öncesi vatandaşların hizmetine açılacağı müjdesini …

Muğla’nın Bodrum ilçesinde devam

Muğla’nın Bodrum ilçesinde devam eden yol, altyapı çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras Kurban Bayramı öncesi önemli açıklamalarda bulundu. Yalıkavak yolunun bayram öncesi vatandaşların hizmetine açılacağı müjdesini veren Başkan Aras Mumcular yolunda da çalışmaların sonuna gelindiğini belirtti.

Mumcular yolu yüzde 90 tamamlandı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras Bodrum’da devam eden Büyükşehir yatırımlarını yerinde incelemek için ilçeye ziyarette bulundu ve vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Aras Mumcular yolu incelemesinde açıklamalarda bulundu ve buradaki çalışmanın içme suyu hattının yenilenmesi nedeni ile yapıldığını belirtti. Başkan Aras; “Mumcularda çalışmalar yaklaşık 6 aydır sürüyordu. Oradaki çalışmaların temelinde yatan sebep içme suyu hattının yenilenmesiydi. O yapıldı önce. Sonra yağmur suyu hatları yapıldı. Arkasından asfaltlama, orta refüj ve kaldırım çalışmalarını başlattık. Biraz da zeminden kaynaklanın sorunlar vardı. Zemin biraz balçık. Oraya zemin güçlendirme yapıldı. Asfaltlama çalışmamız bitti. Şimdi kaldırım refüj ve peyzaj çalışmalarımız devam etmekte. Büyükşehir Belediyemiz ilçe veya yol kimin diye bakmadan gerekli çalışmayı yapıyor ve yapmaya hazır. Şimdi de bu bölgede yaklaşık 4,6 kilometre yolun kaplaması bitti ve 500 metresi kaldı. O da yarın itibari ile bitmiş olacak. Bu ihtiyaç yolun bozuk olmasından kaynaklanmıyor. Tamamen yeni nüfusa cevap verecek enerji ihtiyacının karşılanması için yapılan çalışmalardan kaynaklanmıştı. Bu gibi çalışmalarımız Yarımadamızın, Bodrum’umuzun her yerinde sürecek. Yaklaşık 44.6 kilometre yolu son dönemde bitirdik” dedi.