Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ METE’DEN BÜYÜKŞEHİR’E YOL YARDIM ÇAĞRISI

AK Parti Muğla Milletvekili

AK Parti Muğla Milletvekili Kadem Mete, Düzeyin ve Şenyayla Mahalleri arasında yapımı devam eden yol çalışmalarını yerin de inceledi. Mete, “54 kilometre uzunluğundaki yolu 34 kilometrelere düşüren bir çalışma. Eğer ki Büyükşehir Belediyesi bu yolu kendi ağına almak isterse gerekli yardım yapılacaktır. Eğer ki istenmez ise de devletimiz kendi imkanları ile bu yolu tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacaktır” dedi.

AK Parti Muğla Milletvekili Kadem Mete beraberinde İl başkanı Gültekin Akça ve Menteşe İlçe Başkanı Eray Çiçek ile birlikte, Muğla’nın Menteşe ilçesine bağlı 15 kırsal mahallemizin ulaşımını kısaltacak olan ve yapımı devam eden yol çalışmalarını yerinde inceledi.
Mete, Düzeyin ve Şenyayla Mahalleri arasında yapımı devam eden yolun kısa sürede bitirilerek halkın kullanımına sunacaklarını söyledi.
Muğla ve ilçelerinin sorunlarını çözmek için çok çalışacaklarını kaydeden Mete, “Üzerinde bulunduğumuz ve yapımı devam eden yol çalışması Muğla ilimizin bir çok mahallesini birbirine bağlayan bir çalışma. 54 kilometre uzunluğundaki yolu 34 kilometrelere düşüren bir çalışma. Yolun Yılanlı bölgesindeki bölümü bir firma tarafından ihalesi alındı ve yapımı devam ediyor. Bu bölgede ise orman bölge müdürlüğümüze ait techizatlar ile yolun kaba yapım çalışması devam ediyor. Daha ağır yapım çalışması için de ihale yapılarak kalan bölüm yapılacaktır” diye konuştu.
Büyükşehir Belediyesine çağrıda bulunan Mete, “Eğer ki Büyükşehir Belediyesi bu yolu kendi ağına almak isterse gerekli yardım yapılacaktır. Eğer ki istenmez ise de devletimiz kendi imkanları ile bu yolu tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacaktır” dedi.
Menteşe İlçe Başkanı Eray Çiçek ise şu ifadeleri kullandı:
“Yol çalışmamız başladı. Burası Muğla merkeze bağlı 10-15 köye hitap eden Büyükşehire ait bir yoldu. Fakat bu yolu daha kısaltan, yıllar önce buradaki vatandaşlarımız Muğla ile irtibatını kuran patika bir yoldu. Buradan bir yol yapılsa diye konuşulurdu hep. Biz orman idaresinin de çok menfaatine olan bir yol. 2 bin 750 metresi Yılanlı İşletmesi’ndeydi. Bu tarafın ihalesi yapıldı, yer teslimi yapıldı. Faaliyete başlandı. Bu tarafta da Orman Genel Müdürlüğümüzün kendi ekipmanları ile bunun belli bir bölümünü açabilecekler, burayı devam ettiriyorlar. Diğer bölgede daha önce 3 defa ihale yapılmıştı. İhale katılımcı bir şirket bulunamadı, özellikle bu deprem bölgesine giden iş makinaları için. Önümüzdeki dönem tekrar burası ihale edilecek.
“HÜKÜMETİMİZİN İMKAN VE KABİLİYETİ İLE MİLLETİMİZİN HİZMETİNE SUNACAĞIZ”
İhaleye verildikten 6 ay sonra yer teslimi yapılacak. İnşallah önümüzdeki süreçte de yol tamamlandıktan sonra da Muğla Büyükşehir Belediyesi takdir ederse yol ağını alıp yol yaparlar. Söylemde değil gerçekten icraat yapmak istiyorlarsa zaten bu yol ağını almaları gerekir. Çünkü örnekleme yapacak olursak Göktepe şu an da Muğla’dan 54 kilometre, bu yol yapıldıktan sonra yaklaşık 36 kilometreye yakın düşüş sağlanmış olacak. Bu bağlamda çok önemli ama öyle olmazsa bunu yine biz hükümetimizin kendi imkan ve kabiliyetiyle karayolları ağına ya da değişik yöntemlerle bunu milletimizin hizmetine sunacağız.”

Haber :Ferdi Yavuz