Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Yüksel Ercan

Acı günler, zor zamanlar

Kahramanmaraş merkezli 10 ilimizde meydana gelen deprem felaketinin üzerinden 15 gün geçti, İlk anın şaşkınlığı geçer geçmez başlayan kurtarma faaliyetlerini tüm memleket büyük bir acı içerisinde izliyoruz.

Şu sıralar bir taraftan kurtarma faaliyetleri devam ederken deprem felaketine uğrayanların bundan sonraki hayatlarına devam edebilmeleri için barınma ile ilgili çalışmalara da devam ediliyor.

Deprem bölgesinde meydana gelen kayıplarımız dolayısı ile karşı karşıya kaldığımız zorluklardan kurtulmak adına çalışmalar dört bir taraftan devam ederken depremden bir şekilde kendisini kurtarabilenlerde bundan sonraki hayatlarını nasıl devam ettireceklerinin hesabını yapıyorlar.

Deprem meydana gelir gelmez Türkiye’nin dört bir tarafından başlatılan yardım kampanyalarının afet bölgesine ulaştırılması adına vatandaş elinde olan tüm ulaşım araçları ile yollara koyuldular.

Yardımların ulaştırılması adına yapılan organizasyonların ulaştığı yerler var ulaşmadığı yerler var, Depremin ilk anından itibaren genellikle kent merkezlerine başlatılan kurtarma çalışmalarının kenar semtlere ve köylere istenildiği şekilde ulaştırılamadığı noktasına epey bir şikayet yapılıyor.

Tüm bu yapılanlar sırasında depremden kurtulmayı başaranlar önümüzdeki dönemlerde karşı karşıya kalacakları sorunların nasıl çözüleceği ile ilgili endişe dolu anlar yaşıyorlar.

Şu an dört bir taraftan yapılan yardımların 15 mart tarihine kadar devam edeceği ondan sonra kesileceği ile ilgili bilgiler alıyoruz, o tarihten sonra kendileri ile baş başa kalacaklarını söyleyen vatandaşlar şimdiden çözüm arayışına girmiş vaziyetteler.

Hal böyle olunca şu sıralarda çadırda kalanlar yada bir konteyner edinme imkanına kavuşanlar ister istemez “Alışmalıyız kendi yaramızı kendimiz sarmaya” konusunda fikir birliği etmiş durumdalar.

Aradan çok uzun yıllar geçse de 06 şubat sabahı meydana gelen depremin yaralarının kolay kolay kapanmayacağını hepimiz biliyoruz, Depremde ortaya çıkan maddi kayıplar bir tarafa en yakınlarını kaybedenlerin karşı karşıya kaldıkları travma çok uzun yıllar bizi yalnız bırakmayacak gibi.

Allah sonumuzu hayretsin..

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER