Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

ABD’de 12 saniyede 25 milyon dolar kripto para çalındı

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD)

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) 20’li yaşlarda iki kardeş, 12 saniye gibi kısa bir sürede 25 milyon dolar değerinde kripto para çalmakla suçlanıyor.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre; MIT’de matematik ve bilgisayar mühendisliği okuyan kardeşlerin yaptığı hırsızlık türünün şu ana kadarki ilk örneği oldu.

24 yaşındaki Anton ve 28 yaşındaki James Peraire-Bueno kardeşler elektronik dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamalarıyla tutuklandı. Savcı vekili Lisa Monaco, “Peraire-Bueno kardeşler çok ileri derece, gelişkin bir teknoloji kullanarak aylarca üzerine çalıştıkları planı saniyeler içinde uygulayarak 25 milyon dolar değerinde Ethereum çaldı” dedi.

Kardeşlerin, bekleyen özel transfer işlemlerine hileli yollardan erişim sağlayarak Ethereum yatırımcılarının kripto paralarını ele geçirdiği öğrenildi.

Ethereum temsilcilerinin kendilerine ulaşmasının ardından kardeşler, parayı geri vermeyi reddederek parayı aklamaya girişti.

Savcılar bu kadar ‘değişik’ bir dolandırıcılık biçiminin ilk kez bir suç davasının konusu olduğuna vurgu yaptı.

Başsavcı Damian Williams’a göre kardeşlerin hırsızlığı blok zincir sisteminin sağlamlığı hakkında soru işaretleri doğurdu.

Bitcoin ve Ethereum gibi dijital para birimleri, blok zincir teknolojisiyle dağıtılıyor ve bu sistemi idare eden merkezi bir otorite bulunmuyor. Ethereum, Bitcoin’den sonra en popüler kripto para birimi olarak biliniyor.