Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

9 Ocak Salı hava durumu, Meteoroloji’den sarı kodlu uyarı!

9 Ocak hava durumu

9 Ocak hava durumu raporunu açıklayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, yurdun birçok kentinde kuvvetli yağış bekleniyor. Zaman zaman karla karışık yağmurun görüleceğini tahmin eden Meteoroloji, İstanbul dahil 18 il için sarı kodlu uyarıda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre önümüzdeki 24 saat; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz Bölgeleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve güneydoğusunun, Güneydoğu Anadolu’nun kuzeybatısının yağışlı geçeceği; yağışların genellikle yağmur ve sağanak; Trakya’nın batısı ve Güney Marmara’da, İç Ege’nin ve İç Anadolu’nun kuzey ve doğusunun yüksek kesimlerinde, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda zamanla karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

Kuvvetli yağış uyarısı 1: Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun batı kesimlerinde görülecek yağışların, bu gece saatlerinden itibaren Muğla çevreleri, İzmir ve Manisa’nın kuzey ve batı, Balıkesir’in güney ve batı ile Aydın’ın kıyı ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Muğla’nın kıyı kesimlerinde yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması bekleniyor. Genellikle sağanak ve gök gürültülü sağanak, yarın (Salı) akşam saatlerinden sonra sıcaklıkların düşmesiyle birlikte Manisa ve Balıkesir’in yüksek kesimlerinde (1000 m üzeri) karla karışık yağmur ve kar şeklinde beklenen kuvvetli yağışların sebep olacağı sel, su baskını, yıldırım, kıyı kesimlerde hortum riski ve yerel dolu yağışı, kar yağışı beklenen bölgenin kuzey ve iç kesimlerinde kuvvetli rüzgar ile birlikte tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Kuvvetli yağış uyarısı 2 : Yapılan son değerlendirmelere göre; Batı Akdeniz’de halen devam eden sağanak ve gök gürültülü yağışların, bu akşam saatlerinden itibaren etkisini artırarak Antalya’nın doğusu ile Isparta’nın güney ve Burdur’un doğu ilçelerinde; Doğu Akdeniz’de görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Adana il geneli ile Mersin doğu çevrelerinde kuvvetli (21-60 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, heyelan, kıyı kesimlerde hortum riski ve yerel dolu yağışı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Kuvvetli rüzgar uyarısı : Yapılan son değerlendirmelere göre; rüzgarın, bu akşam saatlerinde Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Orta ve doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güneyli yönlerden; yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren Marmara’nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Bölgelerimizde hava durumu

Marmara

Parçalı ve çok bulutlu, Edirne dışında kalan yerlerin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur, Trakya’nın batısında ve Güney Marmara’da zamanla karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların Balıkesir çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın yarın (Salı) kuzeyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (50-80 km/saat) esmesi bekleniyor.

EDİRNE -1°C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL 5°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

KOCAELİ 6°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

TEKİRDAĞ 2°C, 3°C

Aralıklı yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı

Ege

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yer yer kuvvetli olması beklenen yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, iç kesimlerde yarın zamanla karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Rüzgarın yarın bölgenin kuzeyinde kuzeyli yönlerden kuvvetli (50-70 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR 3°C, 8°C

Yerel kuvvetli olmak üzere, aralıklı yağmur ve zamanla karla karışık yağmurlu, yükseklerinde kar yağışlı

DENİZLİ 10°C, 15°C

Yerel kuvvetli olmak üzere, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

İZMİR 10°C, 12°C

Yerel kuvvetli olmak üzere, aralıklı sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

MUĞLA 7°C, 10°C

Yerel kuvvetli olmak üzere, aralıklı sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

Akdeniz

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Batı Akdeniz ve Adana çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, bu akşam saatlerinde Akdeniz’in iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli (50-70 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

ADANA 11°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere, aralıklı sağanak yağışlı

ANTALYA 14°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere, aralıklı sağanak yağışlı

ISPARTA 7°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere, aralıklı sağanak yağışlı

MERSİN 14°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

İç Anadolu

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmurlu, Salı öğle saatlerinden sonra zamanla bölgenin kuzey ve doğusunun yükseklerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Yozgat ve Kırşehir çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, güney ve doğu kesimlerde güneyli yönlerden kuvvetli (50-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

ANKARA 4°C, 9°C

Zamanla kuzey çevrelerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ESKİŞEHİR 3°C, 7°C

Aralıklı yağmurlu, zamanla kuzey çevrelerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KAYSERİ 1°C, 12°C

Aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu

KONYA 5°C, 12°C

Aralıklı yağmurlu

Batı Karadeniz

Zamanla karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

BOLU 3°C, 6°C

Öğle yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

KASTAMONU 1°C, 7°C

Öğle saatlerinden sonra yüksekleri karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

SİNOP 10°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ZONGULDAK 7°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

Orta ve Doğu Karadeniz

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği, yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bu akşam Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli (50-70 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

RİZE 11°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, iç kesimlerinin yüksekleri zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SAMSUN 10°C, 12°C

Aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

TOKAT 6°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

TRABZON 11°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

Doğu Anadolu

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve güneydoğu kesimlerinin aralıklı yağışlı geçeceği, doğu kesimlerde görülecek yağışların karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, kuzey kesimlerde güneyli yönlerden kuvvetli (50-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

AĞRI -3°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu

ERZURUM 0°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

MALATYA 3°C, 8°C

Aralıklı yağmurlu

VAN -1°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu

Güneydoğu Anadolu

Parçalı ve çok bulutlu, Adıyaman çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 4°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu

GAZİANTEP 5°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

MARDİN 7°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu

ŞANLIURFA 7°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu