Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

6 ilde orman ve anız yangını!

Birçok ilde sıcaklıkların artmasıyla

Birçok ilde sıcaklıkların artmasıyla başlayan orman ve anız yangınları devam ediyor. İzmir, Bursa, Balıkesir, Adıyaman, Karaman ve Diyarbakır’da başlayan orman ve anız yangınlarına müdahale sürüyor.

İzmir Menderes ilçesinde yangın

Karacadağ mevkisinde ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 4 uçak, 8 helikopter, 25 arazöz, 6 su ikmal aracı ve 4 dozer sevk edildi. Orman Bölge Müdürlüğü, yangının 12.53’te çıktığını, ilk müdahalenin 13.05’te gerçekleştirildiğini bildirdi.

Ekipler, havadan ve karadan müdahaleyle yangını kontrol altına almaya çalışıyor.

Balıkesir’de orman yangınına müdahale ediliyor.

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde çıkan orman yangınını söndürmek için çalışma başlatıldı. İlçeye bağlı kırsal Çaygören Mahallesi’ndeki ormanlık alanda yangın çıktı.

Balıkesir’de orman yangınına müdahale ediliyor

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde çıkan orman yangınını söndürmek için çalışma başlatıldı. İlçeye bağlı kırsal Çaygören Mahallesi’ndeki ormanlık alanda yangın çıktı.

İhbar üzerine Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğünce olay yerine ekipler yönlendirildi. Alevleri söndürmek için çalışma başlatan ekipler, havadan ve karadan müdahaleye devam ediyor.

Karaman Ermenek’te orman yangını

Karaman’ın Ermenek ilçesinde dün akşam saatlerinde başlayan orman yangınına havadan ve karadan müdahale ediliyor.

Ermenek ilçesine bağlı Ardıçkaya ve Yaylacık mevkilerinde dün akşam saatlerinde belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Bölgeye Ermenek Orman İşletme ve Ermenek Belediyesi itfaiye ekipleri sevk edildi. Dün başlayan orman yangınını söndürme çalışmaları bugün de devam ederken, havadan helikopter ile de destek sağlanıyor.

Ekipler yangını söndürmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Adıyaman’da anız yangını

Adıyaman’ın Besni ilçesinde çıkan anız yangınında 2 bin dönüm tarım alanı zarar gördü.

Konuklu köyünde hasadı yapılmış tarlada, henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Anız yangınını görenler durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine bölgeye gelen itfaiye ekiplerinin, yangın söndürme çalışması başlattı. Rüzgârın da etkisiyle büyüyen yangın, vatandaşların da destek verdiği ekiplerin uzun süren müdahalesiyle söndürüldü. 2 bin dönüm alanın zarar gördüğü yangının çıkış nedenini araştırılıyor.

Bursa’da ormanlık alanda çıkan yangına müdahale ediliyor

Bursa’nın Keles ilçesinde çıkan orman yangınının söndürülmesi için havadan ve karadan müdahale başlatıldı.

İlçeye bağlı kırsal Baraklı Mahallesi’ndeki ormanlık alanda henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Alevlerin fark edilmesinin ardından Bursa Orman Bölge Müdürlüğünce olay yerine ekipler sevk edildi.

Ekiplerin yangını söndürmek için havadan ve karadan müdahalesi sürüyor.

Diyarbakır’daki tarım arazisindeki yangına müdahaleye 9 TOMA destek verdi

Diyarbakır’da anızlı ve buğday ekili alanda çıkan yangında 100 dönüm tarım arazisi gördü. Yangın söndürme çalışmalarına İl Emniyet Müdürlüğü’ne ait 9 Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) da destek verdi.

Yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışma devam ediyor.