Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

24 Ocak Çarşamba hava durumu

Meteoroloji’nin 24 Ocak hava

Meteoroloji’nin 24 Ocak hava durumu raporuna göre hava sıcaklıkları yurt genelinde düşecek. Kuvvetli rüzgar ve yoğun kar yağışı uyarısında bulunan Meteoroloji, vatandaşları buzlanma, don, çığ, tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını belirtti.

Ülkemizin doğu kesimlerinin çok bulutlu, Giresun ve Trabzon’un kıyı kesimleri ve Batman çevreleri ile Siirt ve Şırnak’ın batısı yağmurlu, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, Erzurum, Kars, Ağrı ve Iğdır çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Şırnak ve Siirt’in doğusu, Van’ın güneyi ile Hakkari ve Bitlis çevrelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde kuzey, iç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis ile birlikte iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı: Hava sıcaklıklarının iç, batı ve kuzey kesimlerde mevsim normalleri civarında, güneydoğu kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor.

Rüzgar: Rüzgarın genellikle kuzeyli yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette, Marmara’nın güneyi ve Kıyı Ege’de zaman zaman kuvvetli (40-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

Kuvvetli ve yoğun kar yağışı uyarısı: Yağışların, Şırnak ve Siirt’in doğusu, Van’ın güneyi ile Hakkari ve Bitlis çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, çığ, tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Kuvvetli rüzgar uyarısı: Rüzgarın Marmara’nın güneyi ve Kıyı Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden zaman zaman kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi beklendiğinden dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Bölgelerimizde hava durumu

Marmara

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde puslu, yer yer sisli geçeceği tahmin ediliyor.

EDİRNE °C, 7°C
Parçalı yer yer çok bulutlu

İSTANBUL °C, 8°C
Parçalı yer yer çok bulutlu

KOCAELİ °C, 10°C
Parçalı yer yer çok bulutlu

TEKİRDAĞ °C, 7°C
Parçalı yer yer çok bulutlu

Ege

Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinin puslu, yer yer sisli geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 6°C
Parçalı ve az bulutlu

DENİZLİ °C, 10°C
Parçalı ve az bulutlu

İZMİR °C, 12°C
Parçalı ve az bulutlu

MUĞLA °C, 13°C
Parçalı ve az bulutlu

İç Anadolu

Parçalı ve az bulutlu, doğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde sabah ve gece saatlerinde pus, yer yer sis bekleniyor.

ANKARA °C, 5°C
Parçalı ve az bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 5°C
Parçalı ve az bulutlu

KAYSERİ °C, 2°C
Parçalı ve az bulutlu

KONYA °C, 4°C
Parçalı ve az bulutlu

Doğu Anadolu

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güneydoğusu ile Erzurum, Kars, Ağrı ve Iğdır çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Hakkari ve Bitlis çevreleri ile Şırnak’ın doğu, Van’ın güney çevrelerinde kuvvetli, yer yer yoğun olması bekleniyor. Bölge genelinde sabah ve gece saatlerinde pus, yer yer sis bekleniyor.

AĞRI °C, 0°C
Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

ERZURUM °C, -1°C
Çok bulutlu, sabah saatlerinde kar yağışlı

MALATYA °C, 3°C
Parçalı ve çok bulutlu

VAN °C, 4°C
Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların güney çevrelerinde yer yer yoğun kar şeklinde görülmesi bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu

Parçalı, yer yer çok bulutlu, doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar, Siirt’in doğu çevrelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Bölge genelinde sabah ve gece saatlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu

GAZİANTEP °C, 8°C
Parçalı ve az bulutlu

MARDİN °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu

ŞANLIURFA °C, 10°C
Parçalı bulutlu