Reklam
Reklam

Sosyalizm

Metin Cangör
Metin Cangör
  • 25.05.2019
  • 277 kez okundu

Sevgili okurlar dikkat ederseniz hemen hemen bütün dünya Sosyalizm’den uzaklaşıyor. Birçok önemli teknoloji ülkesinde yönetimler sağ düşünceli ve sola karşı.
Bugün Rusya bile artık sol veya sosyalist düşünceyi bırakmış durumda.
Bir örnek vermem gerekirse Moskova’da işine 15 dakikada giden bir Rus vatandaşı sabahları Başkan Putin kız arkadaşı ile yürüyüş yaptığında caddeler trafiğe kapatıldığından 1,5 saatte işine gidebiliyor ve kendi Başkanlarına sövüp duruyor.
Bu birçok ülkede eşitliği bozmuyor dersek yanlış olur, elbette bozuyor. Bazı ülkelerde tek adam sistemine doğru gidiliyor örneğin Rusya, Azerbaycan, Çin ve birçok diğer ülke.

Mürekkep yalamış yakın dostlarımızla medeni şekilde beyin tartışması yaptığımızda söyledikleri ilk söz Yüce Allah’ın da sosyal düşünceli olmadığı ve tek adam sistemi sahibi olduğu. Çünkü ne derse o oluyor, itiraz bile edemiyorsunuz.

Gelin tartışalım ve en uygun yolu bulalım işi artık bitti gibi. Güçlü olan nasıl yapılacağını söylüyor ve gerisi bunu yapıyor. İtiraz veya eleştiri insanların hoşuna gitmiyor.

Türkiye’ye bakıyorum Sosyal Demokratlar çok zayıf kalıyor, Almanya’ya bakıyorum bir zamanların büyük siyasi partisi olan Sosyal Demokratlar Başbakan adayı bulamıyorlar.
Diğer ülkelerde de durum çok değişik değil.

Büyük propagandalarla başlayan Komunizm 1990 da erimiş bitmiş. En koyu Rus komunist bile bugün ”bizi 45 yıl uyuttular” diyor.
Tek büyük kalan ve dünyanın işçisi sayılan Çin sarsılıyor, onların 2 Milyar nüfusu ile kapitalizme bir dönüş yapmaları dünyayı sallayabilir.

Anlaşılan dünya yeni bir sistem arıyor…

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ