Reklam
Reklam

Küçük düşüyoruz

Metin Cangör
Metin Cangör
  • 17.04.2019
  • 196 kez okundu

Sevgili okurlar yerel seçim yapılalı hayli zaman oldu ancak hala bazı yerlerde kimin kazandığı belli değil. Yurtdışında 5-6 milyon insanımız olduğunu ve onlarında birçok yabancı dostları bulunduğu gerçeği ile bu işin heryerde konuşulup alay konusuna döndüğünü unutmamalıyız.

“Türkler seçim yaptı ama seçemedi” ve “Türkler kendi içlerinde devamlı kavga halinde ve birbirlerini sahtekarlıkla suçluyorlar” gibi gazete başlıkları ve televizyon yayınları gittikçe yayılıyor.
Bu Türkiye’nin maalesef saygınlığını ciddi şekilde yaralıyor.

Değer mi?

Türkiye ilk defa seçim yapmıyor, bugünkü iletişim çağında dünyanın yakından herşeyi takip edebildiği bir zamanda böyle bir olay gerçekten yakışıyor mu? İnsanların aklına başka şeyler gelebiliyor.

Şunu herkesin çok iyi bilmesi lazım, eğer Türkiye’de demokrasi şüphe uyandırırsa başta ekonomi ve turizm kaybeder.

Evvelsi gün bir işim için İstanbul’da idim ve kurulduğundan beri AKP üyesi ve aynı zamanda teşkilatta görevi olan bir dostum bana “eğer İstanbul’da seçim yenilenirse oyumu CHP’ye vereceğim” dedi. Oyunu versin veya vermesin yine de bunu ifade etmek büyük bir reaksiyon hareketidir.

Dünya’da Üniversitelerde öğretilen “toplum psikolojisi” denilen ders var, bu derste toplumun çeşitli olaylarda gösterdiği değişik reaksiyonlar ölçülür. Acaba Türk bilim adamları, akademisyenler bu reaksiyonları ölçüp siyasilere bildiriyorlar mı, yoksa onlara soran yok mu?

İstanbul seçimlerinde Avrupa basını bazı iddialarda bulunuyor, iddialar şüphesiz kendilerini bağlar ancak bu güzel ve eşsiz topraklar üzerinde kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyeti artık kendi içinde kavgayı bırakmalıdır. Bunun hiç kimseye faydası yok tam tersine sadece alay konusu olmuyor bizi dünyaya karşı zayıflatıyor ve önemsizleştiriyor.

Buna hiç kimsenin hakkı olduğunu düşünmüyorum.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ