Reklam
Reklam

Başörtüsü ve Alman Üniversitesi

Metin Cangör
Metin Cangör
  • 13.05.2019
  • 169 kez okundu

Sevgili okurlar dünyanın en saygın üniversiteleri arasında yer alan Johann Wolfgang von Goethe Üniversitesi Frankfurt’tadır.
Bugün 08 Mayıs Çarşamba günü sabah Üniversitenin salonunda basına açık kadınların başörtüsü konusunu ele alan bir uzmanlar toplantısı yapıldı.
Toplantının adı ”kadınlarda başörtüsü Allah’ın emri midir?”
Katılanlar arasında çeşitli ülkelerden, Müslüman ülkeler dahil, 27 İlahiyat Profesörü, tarih Profesörleri ve diğer çeşitli bilim adamları ile bazı Master ve doktora öğrencileri var.

Televizyondan ancak izleyebildik çok evvelden binlerce kişi tarafından her yer rezerve edilmiş tamamen dolu idi.
Birçok saygın Profesör çıktı ve konuşmalar yaptılar. Neticede kadınlarda başörtüsü veya türban gibi şeylerin asla Kur’an’da yazmadığı itirazsız söylendi. Sadece kadınların boyunlarının örtülü olmasının bulunduğu ifade edildi.
Aslında başörtüsünün Yahudilerden kalma ve Hristiyanlarda devam ettiği anlatıldı. Mısırlı bir Profesör daha geçende Papa ile görüşen Amerika Başkanı Trump’un eşi Melania’nın başına başörtüsü taktığı anlatıldı ve resimleri gösterildi.
Başörtüsü ve türban takma adetinin bir Müslüman adeti olmadığı Kur’an’da ise hiç yazmadığı çok açık olarak anlatıldı.
İzleyiciler arasında Müslüman öğrencilerinde bulunduğu muhakkak…
Katılan istisnasız tüm Profesörler, İlahiyatçısı olsun, tarihçisi olsun hepsi bir ağızdan bunu ifade ettiler. İçlerinde birbirini tanımayanda birçok kişi olmasına ve böyle bir konu hakkında fikirler beyan edilmesine rağmen en ufak ters bir söz edilmedi.

Anlaşılan Müslümanlar her şeyin gerçeğini pek fazla bilmiyorlar ve söylentilere göre hareket ediyorlar bu da bir gerçek.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ