DOLAR

8,6580

1.42%
EURO

10,1795

0.81%
ALTIN(gr)

487,65

1,55%
BİST 100

1.419,43

0.10%
  • Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
blank
Yurtlar bu kez öğrencilere değil yangınla mücadeleye açıldı
125 okunma

Yurtlar bu kez öğrencilere değil yangınla mücadeleye açıldı

ABONE OL
Ağustos 12, 2021 14:16
Yurtlar bu kez öğrencilere değil yangınla mücadeleye açıldı
blank
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Muğla’da 12 gündür farklı bölgelerde çıkan yangınlara müdahale için yurtiçinden ve yurtdışından gelen ekipler, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Yurtlarda misafir ediliyor.

Pandemi döneminde karantinadaki vatandaşların evi olarak kullanılan Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı yurtlar bu defa afete yönelik destek hizmetleri sunmaya devam ediyor. Bu süreçte Öğrenci Yurtları 3000 ne yakın kişiyi ağırladı ve ağırlamaya devam ediyor.

Yangın söndürme çalışmalarında görevli personelleri Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda ağırladıklarını belirten Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman “İl Müdürlüğümüze bağlı yurtlarda hem yurtdışından hem yurtiçinden gelen misafirlerimizi ağırlıyoruz. Yurtlarımız pandemiden sonra yangında da milletimizin hizmetinde. Azerbaycan gelen 732 kişilik yangın müdahale ekiplerini ağırlamaya devam ediyoruz. Kuveyt’ten gelen 45 kişilik yangın müdahale ekiplerini ağırladık. Milas Ören Mahallesinden tahliye edilen 713 vatandaşımızı Muğla Erkek Öğrenci Yurdu ve Milas Yurdunda ağırladık. Yurtiçinden ise Çevre ve Şehircilik personelleri, Emniyet teşkilatı, Polis Arama Kurtarma (PAK), İtfaiye ve AFAD’tan olmak üzere 1230 misafirimizi uygun şartlarda ve en iyi şekilde ağırlamak için ekibimizle birlikte elimizden geleni yapmaya gayret gösteriyoruz. Şu ana kadar yangında görevli 3000 ne yakın kişiyi yurtlarımızda ağırlamış olduk.

“Spor tesislerimizi, gençlik merkezlerimizi yangınla mücadele için tahsis ettik”

Spor Tesislerimizi, Yurtlarımızı ve Gençlik Merkezlerimizi yangınla mücadele hizmetlerine tahsis ettik. Gençlik Liderlerimiz, Gençlik Merkezlerine bağlı Gönüllü Gençlerimiz ve tüm ekibimizle beraber yangın söndürme çalışmalarında seferber olduk. Hem yurtiçinden hem yurtdışından gelenlerle beraber gösterdiğimiz bu çabaların sonuç verdiğini görmekten mutluyuz. Birçok yangın tamamen söndürüldü bazıları kontrol altına alındı. Devam eden yangınların da bir an önce söndürülerek bu zor günlerin geride kalmasını temenni ediyorum” dedi.

“Sosyal ve sportif etkinliklerimiz olacak”

Önümüzdeki günlerde yangın bölgelerinde sosyal ve sportif etkinliklerin olacağını dile getiren İlman “bu yönde çalışmalarımız devam ediyor, yangın bölgelerindeki başta çocuklar ve gençler olmak üzere sosyal ve sportif etkinliklerle vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün Afete Yönelik Bazı Destek Hizmetleri şunlar:

-Milli Piyango Kız Öğrenci Yurdunda 409 kişi Görevli Personel(Çevre ve Şehircilik, Emniyet, İtfaiye ve AFAD) , 732 kişi Azerbaycan Kurtarma Ekibi olmak üzere toplam 1141 kişi kalıyor.

-Muğla Erkek Yurdu 350 Görevli Personel 45 Kuveyt Yangına Müdahale Ekibi Toplam 395 kişi kalıyor.

-Şahidi Kız Yurdu, aynı zamanda Pandemi Yurdu olarak hizmet vermektedir. 500 kişilik yer hazırlandı.

-Milas Yurdunda 15 afetzede, 461 Görevli Personel(İtfaiye, Emniyet ve AFAD) Toplam 476 kişi kalıyor.

-Milas Gençlik Merkezi Afet Koordinasyon Merkezi olarak hizmet veriyor.

-Milas İlçe Stadı evleri boşaltılan vatandaşların toplanma merkezi olarak kullanılıyor.

-Fethiye Yurdu, 10 Görevli Personel kalmaktadır. 240 kişilik yer hazır.

-Fethiye Gençlik Merkezi Yardım Toplama Merkezi olarak hizmet veriyor.

-Ortaca Yurdunda kalan 13 vatandaş çıkış yaptı.  Şuan kalan yok. 200 kişilik yer hazır.

-Marmaris Beldibi’nde bulunan iki adet Futbol Sahası ve tesisler Yangın söndürme helikopterleri için iniş kalkış alanı ve yakıt ikmal merkezi olarak hizmet veriyor.

-Menteşe Spor Salonu Yardım Toplama Merkezi olarak kullanılıyor.

-Muğla Atatürk Stadyumu, Menteşe Düğerek Sahası ve Menteşe Ortaköy’de bulunan iki saha yangın helikopterlerinin iniş-kalkış ve yakıt ikmal Merkezi olarak kullanılıyor.

-Muğla Atatürk Stadyumu ve Düğerek Sahalarında bulunan artezyen kuyularından İtfaiye araçları ve su tankerlerine su veriliyor.

-Kavaklıdere İlçe Stadı Yangın söndürme helikopterleri için iniş – kalkış alanı ve yakıt ikmal merkezi olarak kullanılıyor.

-Kavaklıdere Spor Salonu Afet Koordinasyon ve Kavaklıdere Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakfının Yardım Merkezi olarak kullanılıyor.

-Köyceğiz Gençlik Merkezi yardım toplama merkezi olarak kullanılıyor.

-Yatağan Spor Salonu Afet Koordinasyon Merkezi olarak kullanılıyor.

-Gençlik Liderleri ile birlikte Gençlik Merkezlerine bağlı Gönüllü Gençler tarafından yangından etkilenen mahallelerde başta çocuklar ve gençler olmak üzere vatandaşlara yönelik saha çalışmaları ile ihtiyaçlarının belirlenerek ilgili mercilere iletilmesi ve çeşitli etkinliklerle destek çalışmaları yapılıyor.

Haber: Esma Turan

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP