Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

YOĞUN KATILIMLI GENEL KURUL GERÇEKLEŞTİ…

S.S. Muğla Ata Karma

S.S. Muğla Ata Karma Sanayi Sitesinin olağan genel kurulu yoğun bir katılımla MUTSO salonunda gerçekleşti. Genel kurula Ak Parti Muğla Milletvekili Kadem Mete, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Merve Fidan Barut, MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş, Ak Parti İl Başkanı Gültekin Akça, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Muzaffer Akgül, MUSKİ İçme Suyu Daire Başkanı Barış Ziya Cengiz’in de hazır bulunduğu genel kurulda divan başkanlığını Uğur Zeki Karslıoğlu yaptı.

S.S. Muğla Ata Karma Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Çay, açılış konuşmasında kooperatifin kuruluşundan bu yana yaptıkları çalışmaları anlattı. Başkan Çay’ın konuşmasından sonra Büyükşehir Belediye Başkanvekili Merve Fidan Barut, “Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras ve Menteşe Belediye Başkanı Gonca Köksal’ın selamlarını iletiyor, genel kurulun Muğla’mıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Ak Parti Muğla Milletvekili Kadem Mete ise yaptığı konuşmada, “ Muğla’nın en önemli projesine hem il başkanlığım hem de Milletvekili olmam sebebiyle Ankara’da yaptığımız görüşmelerle destek vermeye devam ediyorum. Genel kurul Muğla’mıza hayırlı olsun” dedi.

Genel kurulda S.S.Muğla Ata Karma Sanayi Sitesinin Teknik Koordinatörü Hakan Kacar, Menteşe ilçesi Akkaya Mahallesine yapılacak Sanayi sitesi ile ilgili geniş bir sunum gerçekleştirdi.  Genel Kurula katılan üyeler 2024-2025 yıllarının aidat bedelini ve inşaat katılım bedelini yeniden belirledi.

NELER YAPILDI?

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nce 2017 yılından başlayarak 1/25000 ölçekli haritada lekeleme yapılmış, 1/5000 ve 1/1000 ölçekli uygulama planlarıyla, bu planlarda yapılan revizyonlar, 2021 yılına kadar devam etmiştir. Bu süreçte 22A uygulaması ve 18.madde revizyonu gibi çalışmalar ise 2019 yılından, 2024 yılına kadar sürmüştür.

2021 yılında Hazine arazilerinin TOKİ’ye devir işlemleri başlatılmış ve protokol imzalanmıştır. Zemin Etüd İşleri, Plan Revizyonlarını ve Projeleri ihale edilerek, Çevre Şehircilik ve İklimlendirme Bakanlığınca planlar 2023 yılında onaylanmıştır.

18 Mayıs 2023 tarihinde, 1.Etap ihalesi TOKİ tarafından yapılmış olup, 28.000 m2’lik kapalı alanı olan inşaat, halen devam etmekte ve 2024 yılı sonunda bitirilecektir.

          2.Etap ve işin tamamının planlanması için, TOKİ ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığıyla görüşmeler devam etmektedir.