Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Yıl 1930, Yer Muğla

Muğla’daki tümende yer alan

Muğla’daki tümende yer alan topçu birlikleri 1930’lu yıllarda bir bayram sonrası birliklerine dönerken çekilmiş bir fotoğraf. Fotoğrafın çekildiği yer Muğla’nın Menteşe ilçesinde bulunan Kurşunlu Camii civarı. Ayrıca, Eski Muğla Arşivi isimli sosyal medya hesabından Yılmaz Bozkurt’ta fotoğraf hakkında açıklama yazdı.

Eski Muğla Arşivi’nden, Yılmaz Bozkurt’un paylaştığı fotoğraf ile ilgili şu bilgilere yer verildi;
“Muğla’daki tümende yer alan topçu birlikleri 1930’lu yıllarda bir bayram sonrası birliklerine dönerken çekilmiş bir fotoğraf. Fotoğrafın çekildiği mekan Kurşunlu Cami’nin altı, Şehir Kulübü’nün önü. Fotoğraf şimdiki katlı otoparkın önünden çekilmiş.

1930’lu yıllarda şehir kulübünün üstünde yer alan kubbe şeklindeki cihannüma daha sonra kaldırılmış. Fotoğraf; Muğla’nın ilk Baro Başkanı olan merhum Cemal Tüzün’ün oğlu Sigortacı merhum Orhan Tüzün arşivinden (Arzu Doğruel aracılığıyla) alınmıştır.

Muğla’nın tarihine ve toplum yapısına ışık tutacak birbirinden değerli 965 fotoğrafı Eski Muğla Arşivi’ne kazandıran Arzu Doğruel Hanım’a ve bu çok değerli fotoğrafları yüksek çözünürlükte taramamızı sağlayan yeni scanner cihazının alımı konusunda sponsor olan Arasta’dan adının verilmesini istemeyen Muğla sevdalısı değerli ağabeyimize sonsuz teşekkürler.”