ZEYBEKOĞLU Güven Tazeledi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla 37’nci Olağan İl Kongresinde mevcut başkan Adem Zeybekoğlu yeniden il başkanı seçildi.

Zeybekoğlu, “Yerel seçimlerde Muğla’da oy kaybedildiği düşünülse de seçimden sonra yapılan araştırmalarda oyumuz arttığı görüldü” dedi.
İktidarı eleştiren CHP İstanbul Milletvekili Parti Meclisi Üyesi Gökhan Zeybek de “Kızılay’ı bile yolsuzluklarının aracı yaptılar” diye konuştu.

CHP Muğla 37’nci Olağan İl Kongresi Gazi Mustafa Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Divan başkanlığını CHP İstanbul Milletvekili Parti Meclisi Üyesi Gökhan Zeybek’in yaptığı kongre, CHP Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban, Süleyman Girgin, Suat Özcan, Burak Erbay, CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP’li belediye başkanları, İyi Parti Muğla İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, CHP İlçe Başkanları ve partililer katıldı.
Kongrede konuşan Zeybekoğlu, ülke olarak sıkıntılı günlerden geçildiğini belirterek, “Bataklığından çıkamadığımız Suriye topraklarında geçen hafta Mehmetçiklerimiz şehit oldu. Elazığ’da vatandaşlarımızı deprem sonucu kaybettik. Son olarak uçak kazası ile insanlarımızı kaybettik. Şehitlerimiz ve hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.” dedi.
“MUĞLA’DA OY KAYBEDİLDİĞİ DÜŞÜNÜLSE DE SEÇİMDEN SONRA YAPILAN ARAŞTIRMALARDA OYUMUZ ARTTIĞI GÖRÜLDÜ”
Türkiye’de her gün yeni olumsuzluklarla karşılaşıldığını dile getiren Zeybekoğlu, “Ülkemiz iyi yönetilmiyor. Bu süreçte CHP’ye çok önemli bir görev düşmektedir. Bu tablonun sona ermesinin yolu CHP iktidarından geçiyor. Ben her zaman örgütlü mücadelenin yanında oldum. Bireysel beklenti içinde hiç olmadım. İl başkanı olduğum süreçte iki seçim geçirdik. Yerel seçimlerde Muğla’da oy kaybedildiği düşünülse de seçimden sonra yapılan araştırmalarda oyumuz arttığı görüldü. Önemli olan yaşadıklarımızdan ders çıkararak yola devam etmemizdir. Türkiye’de büyükşehirler arasında oy artışında 3’üncü sırada yer alıyoruz. Bu sonucun alınmasında bizlerin seçim sonrası çalışmaları etkili olmuştur” diye konuştu.
“KIZILAY’I BİLE YOLSUZLUKLARININ ARACI YAPTILAR”
CHP İstanbul Milletvekili Parti Meclisi Üyesi Gökhan Zeybek ise son yerel seçimlerde CHP’nin Türkiye’deki başarısına değindi.
“Türkiye’nin 100 yıllık meclis geleneğine hiçbir biçimiyle uymayan tek adam rejimine, her alanda ağır baskı oluşturan bu anlayışı yıkmak için önümüzde 3 yıl var.” diyen Zeybek, şunları kaydetti:
“Tıpkı İstanbul’da Ankara’da yaptığımız gibi tüm ülkede bu baskıcı faşist anlayışı yerle bir edeceğiz. Bizim açımızdan çok önemli bir süreç. Kızılay’ı bile yolsuzluklarının aracı yaptılar. Bunların dışında sevindirici gelişmeler de yaşandı. Son İstanbul seçimlerinde 18-25 yaş arasındaki gençlerin büyük çoğunluğunun CHP’ye oy vermesi, Türkiye’de ilk kez oy kullananların yüzde 62’sinin partimize oy vermesi, gençlerin partimize olan desteğini gösteriyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nun İyi Parti ve Saadet Partisi ile kurduğu Millet İttifakını güçlendirmek, diğer partiler ile Millet İttifakını ‘Büyük Türkiye İttifakı’na dönüştürmek için hep birlikte çalışacağız. Genel kurulumuzun Muğla’mıza hayırlı olmasını diliyorum. Buradan çıkacak sonucun genel merkez ve parti politikalarımızın oluşmasına da katkı sağlayacağına yürekten inanıyorum”
“İNSANLAR İKTİDARA SUSAMIŞSA BİR OYUN ÇOK ÖNEMİ VAR “
CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girign de Bir aile olarak kendi içlerindeki eleştirileri alçak sesle, ancak yapılan doğru işleri yüksek sesle dillendirmek durumunda olduklarını ifade etti.
Türkiye’nin yüzünün CHP’ye döndüğünü anlatan Girgin, “Bu süreç bizim için çok önemli. Bu süreçte herkesi kucaklamaya ihtiyacımız var. İnsanlar iktidara susamışsa bir oyun çok önemi var. Parti büyüklerimizi önemsiyoruz. Biz siyaseti onlardan öğrendik. Elbette partimizde çok önemli yerleri var. Fakat bizimle yol arkadaşlığı yapan insanlar, ‘Ben belediye başkanı olamadım, ben milletvekili olamadım diyerek başka partinin adaylarını destekliyorlarsa benim diyecek bir şeyim yok. Nedir bu kişisel hırs. Partimiz bunların gereğini tabi ki kendi içinde yapacak. Tabi ki bizlerde öz eleştiri yapmalıyız. Hatalarımızı önümüze koymalıyız. Biz büyüklerimizden bunu öğrendik” diye ifade etti.
“31 MART’TA BAŞKA PARTİLER PEŞİNDE KOŞANLAR BİZE 3-4 BELEDİYE KAYBETTİRDİNİZ. ÇOK MU MUTLUSUNUZ?”
Milletvekili Mürsel Alban ise partinin ve ülkenin geleceği ile ilgili düşüncelerini aktaran herkese teşekkür ederek, şu ifadeleri kullandı:
“Hepimiz eleştireceğiz. Fakat en büyük eleştiriyi tek adama yapacağız. Muğla’da 31 Mart’ta nasıl çalıştığımızı biz biliyoruz. Fethiye’de 2 yıl sonra bir özlemin giderildiği bir belediyecilik yapılıyor. Hatalarımız tabi ki var. Fakat çözüm burada. Çözüm bizde. 31 Mart’ta başka partiler peşinde koşanlar bize 3-4 belediye kaybettirdiniz. Çok mu mutlusunuz? Sokakta çalışmayıp danışma kurulunda, kongrelerde konuşanlar, burada nutuk atanlar çok mu mutlusunuz. Biz kazandık siz kaybettiniz diye bir şey yoktur. Türkiye’deki bütün yağmacıların gözü Muğla’da. Bu memlekete sahip çıkmamız lazım. Muğla’ya sol devrimci Cumhuriyet Halk Partililer sahip çıkacak. Ben ihanet edipte bizden olanlara sesleniyorum. Pişman olduysanız eğer partimizin kapısı sizlere açıktır. Biz Muğla’da birleştiren olmalıyız. Parti içi çekişmeleri ırkçılığa dökenler bizim partimizden değildir. Bir mücadele yaşanır. Bunlar karşı karşıya gelmek değildir. Bunlar CHP’nin iktidara gittiği yolda en iyi yönetimi belirlemektir.”
Milletvekili Burak Erbay da “Tek adam rejiminin ülkemizi getirdiği uçurum ortada” diyerek iktidarı eleştirdi.
Erbay, “İzmir’de şuan çarşaf liste ile seçime gidiliyor. Birçok ilde birden fazla aday var. Bu heyecanları yaşamamız lazım. Muğla’da ne il kongreleri yaşandı. Bizim gençlerimiz bu heyecanı yaşayamıyor. Bu heyecan bize her yerde ihtiyaç” dedi.
Milletvekili Suat Özcan da Türkiye’nin demokrasi konusunda gerilediği konuları verilerle katılımcılara anlatarak parti içi yapılması gerekenleri anlattı.

“2020 UĞURSUZ GELMEDİ. ZATEN UĞURSUZLUK BAŞIMIZDA”
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise belediye başkanları ile beraber yürüdüklerini dile getirerek, “Fethiye’yi 25 yıl sonra aldık. Turizm ilçelerimizi aldık. Buradaki nüfusla Muğla’nın yüzde 70’ine hizmet veriyoruz. Büyükşehir olarak tüm Muğla’ya hizmet veriyoruz. Ben belediye başkanlarının bir yıldaki çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Herkesin içinde bir takım duyguları var. Ben konuşan herkese kongremize yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Bu bize eksi değer getirmez. Her konuşmacı büyük bir olgunlukla eleştirilerini yaptı. Artık bizim birbirimizi kırmaya değil, birlikte yürümeye ihtiyacımız var. Ülkemizdeki kaostan sonra elimizde sağlam kurum kalmadı. Tüm değerlerimiz erozyona uğratıldı. 2020 uğursuz gelmedi. Zaten uğursuzluk başımızda” dedi.
Gürün, “İktidarın kendi tabanı olmuyor demeye başladı. Fakat en büyük problem ayrılmaya niyetli kişinin nereye gideceği. Bizim o seçmenin oylarını almamız için güven yaratmamız lazım. Tam olarak bize güvenemiyor. Bu güveni oluşturmaktan başka şansımız yok. Türkiye’nin en büyük yoksunluğu güven sorunu. Kimse kimseye güvenmiyor. Ülkede huzur yok” diye konuştu.
Başkan Gürün, şunları kaydetti:
“Biraz rüzgar çıktı. Evin çatısı uçtu. Fakat yapı yerinde duruyor. Hasar tespiti yapıldı. Herkesin ihtiyaçlarını yerine getiren bir sistem yok. Biz Muğla’da altı belediye başkanımızla birlikte, ben de ak saçlı olarak beraber yan yana sizlerin başını öne eğmeden, yerel hizmetle partimize büyük katkılar yapacağız. Biz bunu sözünü verdik. Bundan sonra benim görevim iktidara yürüyüş için herkesle birlikte ir oy fazla alabilmek için çaba harcamak olacak. Ayrıca ittifak şart. Muğla’da zor olsa da bunu yaptık. Yerel seçimlerde bize en büyük katkıyı Recep Tayyip Erdoğan yaptı. İyi Parti ve Saadet Partisi’ni yanımıza alarak hayal edilmeyecek bir birliktelik oluşturduk. Bunu çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Bu ittifakın bozulması için araya kılçık atmaya çalışıyorlar. Bizler genel merkezimizin politikalarına göre 50+1 için hep birlikte çalışacağız.”
Adem Zeybekoğlu başkanlığındaki CHP Muğla İl Başkanlığı Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; Müge Yenisu Girenis, Uzay Kocabaş, Yağmur Türkel, Ahmet Çağdaş Sezer, Önder Oktay Arslan, Gizem Sayar Özcan, Musa Eraslan, Semahat Berber, Erol Kömürcü, Kemal Özler, Nihal Yılmaz, Ramazan Öntaş, Ramazan Pehlivan, Mümtaz Özçelik, Pelin Özbozdağ, Yusuf Güven, Halil Kocabaşoğlu, Neriman Seçer.
HABER MERKEZİ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: