TEK Koleji öğrencileri üretti: “DEZENFEKTAN KOLONYA”

Menteşe ilçesinde eğitim öğretim veren Teknoloji ve Kültür Koleji (TEK) öğrencileri, koronovirüs salgını sonrası laboratuvarda “dezenfektan kolonya” üretti.

Okul Müdürü Celalettin Demirel, Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlattığı hijyen tedbirleri noktasında gerekli önlemlerin alındığını belirterek, “Öğrencilerimizin böyle bir süreçte laboratuvarda dezenfektan kolonya üretmelerinden gurur duyduk.” dedi.

Muğla’nın Menteşe ilçesinde faaliyet gösteren Teknoloji ve Kültür Koleji (TEK) Fantastik Deneyler Kulübü öğrencileri Halil Kaan Solmaz, Kerem Yeniçeri, Emre San, Çağan Tan Mutlu, Ömer Ballı, Ada Kallem, Güldeniz Demir, İnci Başar, Sude Esma Eroğlu ve Semih Ozan Samut, Fen Bilgisi Öğretmeni Adem Bostancı öncülüğünde “dezenfektan kolonya” üretti.

Yılın başından beri sıra dışı deneyler yapan ve aynı zamanda eğlenceli vakit geçiren kulüp öğrencileri, eğlenerek öğrendiklerini söyledi.

Öğretmenleri öncülüğünde çeşitli deneyler yaptıkları anlatan öğrenciler, böyle bir süreçte faydalı ürünlerin ortaya çıkmasından son derece mutlu olduklarını belirtti.

Öğrenciler, ürettikleri kolonyalardan öğretmenlerine de hediye etti.

TEK Okulları Genel Müdürü Celalettin Demirel, geçen hafta yoğun bir katılımla geçen ‘Okula Kabul Sınavları’ sonrası okulda ve servis araçlarında dezenfekte çalışması yapıldığını ifade etti.

Dünya’daki malum sürecin herkesi tedirgin ettiğini dile getiren Demirel, “Milli Eğitim Bakanlığımızın tüm Türkiye’de başlattığı hijyen tedbirleri noktasında biz de okullarımızda hijyen eğitimlerimizi tamamdık ve gerekli tedbirlerimizi aldık. Almaya da devam ediyoruz.” dedi.

Demirel, öğrencileriyle gurur duyduğunu aktararak, şunları kaydetti:

“Tam da bu süreçte gündemde olan ve aslında her zaman tedbir amaçlı kullanılmasının önemli olduğu dezenfektan kolonya, Fen Bilgisi öğretmenimiz Adem Bostancı öncülüğünde öğrencilerimize öğretildi. Okul laboratuvarımızda böyle bir ürün yapmanın sevincini yaşadılar. Biz de bu durumdan gurur duyduk.”

Haber: Osman AKÇA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı