PTT şubeleri kapatıldı, yardım evlere yapılacak

PTT, yardım dağıtımında yaşanan yoğunluk nedeniyle şubelerini geçici olarak kapattı, Muğla’da yardım ödemeleri evlerde yapılacak.

Muğla İl Hıfzıssıhha Meclisi Kurulu, yaptığı açıklamayla, koronavirüs salgını ile ilgili mücadele kapsamında Muğla’da, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca, ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı’ çerçevesinde 81 il ve 923 ilçede PTT aracılığıyla hane başı 1.000-TL. ödemelerinin 01.04.2020 tarihinde itibaren başladığını hatırlattı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Kovid-19 salgını ile mücadele kapsamında Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları üzerine İçişleri Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı (PTT ile yapılan görüşmeler sonucunda) yapılacak ödemelerin vatandaşlarımıza 03.04.2020 Cuma saat 10:00’dan itibaren PTT dağıtıcıları, bekçiler ve kolluk birimlerimiz vasıtasıyla vatandaşın kendi ikametlerinde yapılmasına, vatandaşın kendi ikametlerinde yapılacak dağıtımda yukarıda belirtilen PTT dağıtıcıları, bekçiler ve kolluk personelinin görevlendirilmesine, Vefa Sosyal Destek Grubunda görevli olanların bu kapsamda görevlendirilmemesine, oy birliği ile karar verilmiştir.”

Haber: Elif ERTAN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı