Mete: “Süreç devletimizin kontrolündedir”

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Kovıd-19 ile mücadele sürecinin devletin kontrolü altında olduğunu bildirdi.

Mete, yaptığı yazılı açıklamada, Kovıd-19 ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerden birisinin de şehirlerarası yolculuğun kısıtlanması olduğunu, bu kapsamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ve İçişleri Bakanlığının iller arası otobüs seferlerini 28.03.2020 tarihi 17.00’ten itibaren ancak Valiliklerin izni ile yapılabilmelerine yönelik bir tedbir kararı alındığını hatırlattı.

Bazı vatandaşların özel araçları ile şehirlerarası seyahate devam ettiklerini, özellikle Muğla’da ikinci konutu olan ve başka illerde ikamet etmekte olan vatandaşların Muğla’ya yönelik seyahatlerinde ciddi bir artış gözlemlendiğini belirten Mete, şunları kaydetti:

“Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında telekonferans yönetimi ile gerçekleştirdiğimiz AK Parti İl Başkanları Toplantımızda özel araçlarla gerçekleşen şehirlerarası yolculuğun da sınırlandırılması hususunda taleplerimizi kendilerine arz ettik. Tüm bunların yanında ifade etmek gerekirse Muğla Valiliğimizin, ilçe kaymakamlıklarımızın koordinesinde koronavirüs salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla Muğla’ya giriş ve çıkışlarda ilimize gelen her araç sağlık personeli ve kolluk birimleri tarafından denetimden geçiriliyor. Şehir dışından özel araçlarıyla Muğla’ya gelen vatandaşlarımıza 14 gün süreyle ikametlerinde, bulundukları yerde gözlem altında tutulacaklarına dair gerekli işlemler yapılıyor. Kişiler bu konuda taahhütte bulunuyorlar. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Süreç devletimizin kontrolündedir.”

Haber: Selahattin Birgili 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı