Kızılay’dan ‘koronavirüs’ salgınıyla mücadeleye destek

Menteşe’de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, evlerinden çıkamayan 65 yaş ve üstündekiler ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara, kurban etlerinden hazırlanan konserveler ile 14 parça malzemenin bulunduğu gıda kolileri Kızılay ekiplerince ulaştırıldı.

Türk Kızılay Menteşe Şube Başkanı Kenan Gürbüz, Vefa Destek Grubu’nun koordinasyonunda çalışmalara devam ettiklerini söyledi.  

İki haftada 300 haneye ulaştıklarını belirten Gürbüz, “Bu hanelerde yaşayan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımız ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza içerisinde 14 parçadan oluşan 300 koli gıda yardımında bulunduk. Bunun içerisinde Türk Kızılay’ına bağışlanan kurban etlerinden hazırlanan konserveler de var.” dedi.  

Gürbüz, Kızılay Menteşe Şubesine ulaşarak kıyafet talebinde bulunan vatandaşların taleplerini de yerine getirdiklerini ifade etti.

Kızılay olarak Vefa Destek Gurubuna ulaşan talepleri anında yerine getirmeye çalıştıklarını anlatan Gürbüz, şunları kaydetti:

“Menteşe Kaymakamlığımızdan şubemize ulaşan 135 isim var. Onlara da Türk Kızılay Genel Merkezimiz tarafından hane başına 400 lira nakit ödeme önümüzdeki Cuma günü yapılmaya başlanacak. Bu süreçte vatandaşlarımızın bize sürekli ulaşmasını istiyoruz. Türk Kızılay olarak bu süreçte halkımızın yanında olduğumuzu ifade etmek istiyoruz.”  

Gürbüz, evde olmayanların paketlerini muhtarlara teslim ettiklerini, başka ihtiyaç sahibi varsa tespit ettiklerini de aktardı.

Haber: Osman AKÇA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı