Kavaklıdere Doğalgaz Tesisi’nin temeli atıldı

Törenle temeli atılan Kavaklıdere merkez doğal gaz sistemi 18 kilometre uzunluğunda olacak ve 2019 yılı yatırım programında 6 kilometrelik kısmı yapılacak.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan; “Yaklaşık 15 milyon TL tutarında bir yatırımı daha Muğlamıza kazandırıyoruz. Bu yatırımımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın özel ilgisi, Sayın Enerji Bakanımızın ile hayata geçirilmektedir. Muğlamıza son 1,5 yılda çeşitli bakanlıklarımızdan; yatırım, hizmet ve toplum yararına çalışma projesi kapsamında 4 milyar TL’den fazla kaynak kullandık”dedi.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, “Yaklaşık 15 milyon TL tutarında bir yatırımı daha Muğlamıza kazandırıyoruz” dedi.

Milletvekili Gökcan, Kavaklıdere ilçesinde  temel atma töreninde yaptığı konuşmada,  Kavaklıdere merkez doğal gaz sisteminin 18 kilometre uzunluğunda olacağını ve 2019 yılı yatırım programında  6 kilometrelik kısmının yapılacağını anlatarak, “Bugün Kavaklıderemiz ve sevgili hemşerilerimiz için tarihi bir gün. Temiz ve hayatımızı kolaylaştıran enerji kaynağı olan doğalgazla buluşmamızın ilk adımını bugün birlikte atıyoruz.  Yaklaşık 15 milyon TL tutarında bir yatırımı daha Muğlamıza kazandırıyoruz” dedi.

Gökcan, temelini atılan Kavaklıdere doğalgaz sisteminin; Kavaklıdere merkez, Menteşe ve Çayboyu mahalleleri olmak üzere 3 etaptan oluşacağını ifade ederek,. “Bu yatırımımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın özel ilgisi, Sayın Enerji Bakanımızın destekleri ve AKMERCAN Firmasının çalışmaları sonucunda hayata geçirilmektedir. Bu vesile ile Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Enerji Bakanımıza teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyorum. AKMERCAN Firmasından da başarılı çalışmalarının devamı temennilerimle yatırımımızın bir an önce hizmete girmesi için özel destek istiyorum.Doğalgazın ilçemize gelmesi için emek veren ve bizleri bir araya getiren başarılı ve çalışkan belediye başkanımız Mehmet Demir Başkanımıza da teşekkür ediyorum” diye konuştu.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, konuşmasını şöyle tamamladı: “Kavaklıderemizde neredeyse eksik bir şey bırakmadı diyebiliriz. Daha geçtiğimiz günlerde Kavaklıdere Meslek Yüksek Okulumuz için tamamlama ödeneği olan 2. 5 milyon TL kaynağı ilçemize aktardık. Açılışını da inşallah en kısa zamanda birlikte yapacağız.

TOKİ projeleri, Kapalı Pazar projesi, Halı sahalar, spor tesisleri, çevre düzenlemeleri gibi bir çok değerli yatırımları bu güzel ilçemize kazandırdık.İhtiyaç duyulan ekip ve ekipmanları da bir bir getiriyoruz.

Daha önce de AK Partide olan Köyceğiz ve Seydikemer belediye başkanlarımız da AK Parti belediyelerinin neler yapabileceklerini gösterdi. Çıtayı daima yüksek tuttular.

Her üç başkanımızı da hizmetleri için can-ı yürekten kutluyorum. Bu başarılı belediye başkanlarımızın çalışmaları ve bizlerin de destekleri domino etkisi yaptı ve Muğla’da Cumhur ittifakı 7 belediyeyi kazandı.

7 Belediye başkanımız da gerek yatırım gerek hizmet anlamında büyük gayret göstermektedir ve şimdiden başarılı işlere imza atmışlardır.

Ankara’da belediyelerimizin, teşkilatlarımızın, muhtarlarımızın taleplerinin ve yatırımlarımızın takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Yeni hedefimiz yatırım ve hizmetlerimizin dalga dalga yayılması ile Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmak, 2 olan milletvekili sayımızı 4’e, 5’e çıkarmak olmalıdır. Bunu da başaracağımıza inancımız tamdır. Birbirimize sahip çıkmalı, aramıza nifak sokmamalıyız. AK Parti vekilleri olarak bizler ve başkanlarımız da bu ilke ile hiç bir ayrım yapmıyoruz.

 Muğlamıza son 1,5 yılda çeşitli bakanlıklarımızdan; yatırım, hizmet ve toplum yararına çalışma projesi kapsamında 4 milyar TL’den fazla kaynak kullandık.

Eğitimden, spora, gençlikten kadın ve aileye, çevreden altyapıya, turizmden sanayiye, sağlıktan tarıma kadar her alanda yatırım aldık. Yeni plan proje ve yatırımların da takipçisiyiz”

“Hayal Bile Edilmeyeni Gerçeğe Dönüştürdük”

Törende konuşan Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir ise Kavaklıdere’yi doğal gazla buluşturacaklarını ilk olarak yıllar önce bir canlı yayın programında söylediğini anımsatarak,” O dönemde herkes bu açıklamamıza şaşırmıştı. Bazılarının bırakın projelerinde, hayal dünyalarında bile olmayan Doğalgaz Yatırımının Kavaklıdere ilçemize gelmesinde özel talimat vererek sebep olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Enerji Bakanımız Fatih Dönmez’e, AK Parti Muğla İl Başkanımız Kadem Mete’ye, Ak Parti Muğla Milletvekillerimiz Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan’a Muğla ilimizde Doğalgaz dağıtımında yetkili firma olan Akmercan Doğalgaz  Firması Genel Müdürü Yunus Keskin ve çalışma arkadaşlarına, Ak Parti İlçe Başkanım Volkan Alpözen ve yönetimi, Belediye Meclis Üyelerimize tüm halkımız adına teşekkür ederken, inşallah bu gün başlayacak olan  Kavaklıdere Doğalgaz yatırımımızı hatasız kazasız tamamlanarak, Kavaklıdere halkı olarak bizlerin  en kısa sürede Doğalgaz kullanmayı  Cenabı mevlanın bizlere nasip etmesini temenni ederken, programımıza katılım sağlayan tüm konuklarımıza teşekkür ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun inşallah.”

Temel atma törenine Gökcan’ın yanı sıra AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, 22.Dönem AK Parti Muğla Milletvekili  Seyfi Terzibaşıoğlu, Kavaklıdere Kaymakamı Birkan Tatlısöz, İl Başkanı Kadem Mete, İl Kadın Kolları Başkanı Ümmühan Toksöz, Kavaklıdere İlçe Başkanı Volkan Alpözen,  Belediye Başkanları, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Haber: Selahattin Birgili

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: