Elinde biberonla Atatürk büstüne koşuyor

Muğla’da, elinden biberonunu düşürmeyen iki buçuk yaşındaki çocuk, babası ile birlikte 2 günde bir Atatürk büstünü görmeye gidiyor.

Baba Halil Şahin, Çarşıya geldikleri zaman oğlunun direk Atatürk heykeline koştuğunu belirterek, “Yukarı çıkıp Atatürk büstünün yüzünü seviyor. Daha tam konuşamıyor. ‘Baba, dede’ diyebiliyor ama Atatürk’ü tanıyor. 2, 3 günde bir buraya geliyoruz” dedi.

Muğla’nın Menteşe ilçesinde yaşayan bir baba, 2 yaşındayken takvim sayfasındaki fotoğrafından tanıttığı Atatürk’ü görmek isteyen oğlunu, iki günde bir Atatürk büstüne götürüyor.

Yerkesik Mahallesinde yaşayan Şadiye (34) ve Halil Şahin (44) çiftinin iki buçuk yaşındaki oğulları Asımcan, yaklaşık 6 ay önce evlerinde duvar takvimi üzerindeki Atatürk fotoğrafını gördü.  Sürekli fotoğrafı gösteren küçük çocuğa, anne ve babası Mustafa Kemal Atatürk’ü anlattı.

ŞAŞKINLIK YAŞADI

İki ay sonra çocuğu ile market alışverişine giden baba Şahin, oğlunun market yerine mahalle meydanındaki Atatürk büstüne gitme isteği karşısında kısa süreli şaşkınlık yaşadı.

BİBERONUNU ELİNDEN DÜŞÜRMÜYOR

Oğluyla birlikte büste doru ilerleyen baba, oğlunu kucağına alarak Atatürk büstüne çıkardı. Küçük çocuk, Atatürk büstünün yüzü severek, aşağıya inmek istemedi. Oğlunu zorla ikna eden baba, dört aydır, 2 günde bir elinden biberonunu düşürmeyen oğluyla birlikte Atatürk büstünü ziyarete geliyor.

Baba Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlunun evde sürekli Atatürk büstüne gitmek istediğini, 2 günde bir mahalle meydanına geldiklerini ve oğlunun Atatürk büstünü sevdiğini söyledi.

“ATATÜRK BÜSTÜNDEN İNMAK İSTEMİYOR”

Oğlunun Atatürk sevgisinin evdeki takvimlerle başladığını belirten Şahin, “Biz de ona Atatürk’ü tanıttık. Çarşıya geldiğimizde direk Atatürk heykeline koşuyor. Yukarı çıkıp sevmek istiyor. İnmek zaten istemiyor. İndirdik mi geri çıkmak istiyor.” dedi.

Şahin, oğlunun çarşıya geldikleri zaman market yerine büste koştuğunu anlatarak, şunları kaydetti:

“Yaklaşık 5-6 aydır bu şekilde. Daha tam konuşamıyor. Baba, dede diyebiliyor. Ama Atatürk’ü tanıyor. 2, 3 günde bir buraya geliriz. Yukarıdaki meydanda da burada da Atatürk’e koşar.”

ANITKABİR’E GÖTÜRMEK İSTİYOR

Oğlunun, oyuncak veya şeker için markete değil, Atatürk büstüne koşmasının ve ona duyduğu sevginin kendisini çok mutlu ettiğini ifade eden Şahin, imkanı olması durumunda oğlunu Anıtkabir’e götürmek istediğini kaydetti.

Haber : Osman AKÇA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Muğla Yenigün Gazetesi

BEDAVA
İNCELE