Düğerek Muhtarlığından Koronavirüs nedeniyle dışarı çıkmayan yaşlılar için ekip

Muğla’da, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden dışarı çıkamayan ve yardım talep eden yaşlılar için muhtarlık özel ekip kurdu.

Mahalle muhtarı Mehmet Ortayol, genelde 65 yaş üstü vatandaşların ilaç ve market ihtiyacı gibi konularda yardımcı olduklarını belirterek, yaptıkları davranışın diğer muhtarlara da örnek olması gerektiğini söyledi.

Muğla’nın Menteşe ilçesinde muhtarlık bünyesinde kurulan ekip, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle evlerinden dışarı çıkamayan yaşlılara yardım ediyor.

İlçeye bağlı Düğerek Mahallesi Muhtarı Mehmet Ortayol, azalar ve gönüllü gençler, bağışıklık sistemi zayıf olan veya 60 yaş üstündeki yaşlıların market alışverişini yaparak evlerine teslim ediyor.

Salgın kapsamında alınan tedbirlere uyarak virüsü kapmamak için evlerinden çıkmayan yaşlılar, muhtarlığa telefonla ulaşarak gıda ve ilaç gibi ihtiyaçları için yardım talep ediyor.

Gönüllü ekipte bulunan gençler de siparişleri aldıktan sonra alışveriş yaparak bu talepleri yerine getiriyor.

İLAÇ VE MARKET İHTİYACINI KARŞIYORUZ”

Mahalle muhtarı Mehmet Ortayol, gazetecilere yaptığı açıklamada, ülke olarak zorlu bir süreçten geçildiğini söyledi.

Muhtarlık olarak azalar ve gençlerden oluşan bir grup kurduklarını belirten Ortayol, “Genelde 65 yaş üstü ihtiyarlarımızın ilaç ve market ihtiyacı gibi konularda yardımcı oluyoruz. Bize telefon ettikleri zaman ihtiyaçlarını alıp arkadaşlarımızla beraber götürüp veriyoruz. 5-6 gönüllü gencimiz var. Yaşlılar bildiğiniz gibi evlerinden çıkamıyor. Bizim yaptığımız davranışı diğer muhtar arkadaşlardan da bekliyoruz.” diye konuştu.

VATANDAŞ MEMNUN

Mahalle sakinlerinden 80 yaşındaki Fatma Keyf de uygulamadan oldukça memnun olduklarını aktardı.

Muhtara haber gönderdiğini anlatan Keyf, muhtar ve ekibinin ihtiyacını karşıladığını belirtti.

79 yaşındaki Atiye Cabar ise muhtarın telefon numarasının olduğunu, haber verdiğini zaman ihtiyaçlarını karşıladığını kaydetti.

Haber: Osman AKÇA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı