Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

“Türkiye Yeşil Sanayi Projesi” Muğla’da tanıtılıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı,

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, KOSGEB ve TÜBİTAK işbirliğiyle Dünya Bankası’nın destekleriyle hayata geçirilen “Türkiye Yeşil Sanayi Projesi” ile ilgili Muğla genelinde tanıtım toplantıları düzenleniyor.

KOSGEB Muğla Müdürlüğü’nün tarafından, Bodrum Ticaret Odası’nda “Türkiye Yeşil Sanayi Projesi” bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

KOSGEB Muğla İl Müdürü Berkay Çetin Oral, Dünya Bankası tarafından desteklenen, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, KOSGEB ve TÜBİTAK tarafından yürütülen proje ile ilgili katılımcılara detaylı bilgiler verdi.

Oral şu bilgilere yer verdi; “Güneş Enerji Sistemi kapsamında işletmelerinin gerçekleştireceği yatırımların çatı üstü ve/veya işletmelerin faaliyet gösterdiği bina/binalara bütünleşik şekilde kurulması için başvuru yapmaları beklenmektedir. Destek üst limiti güneş enerjisi yatırımları çağrısı için geri ödemeli 14 milyon TL’dir. Proje destek oranı güneş enerjisi yatırımları çağrısı için yüzde 60 olarak uygulanmaktadır. Projenin son başvuru tarihi ise 30 Kasım 2024 olarak belirlenmiştir.

Sanayide Temiz ve Döngüsel Ekonomi Teklif Çağrısının amacı, sanayi sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’lerin çevresel sürdürülebilirlik, rekabet edebilirlik, yatırım fırsatları, dijitalleşme ve kaynak temininde kapasitelerinin geliştirilmesine ve öncelikli ihtiyaçlarının çevresel duyarlılık ve kaynak verimliliği olarak karşılanmasına katkıda bulunmaktır.”