Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

TÜRKAN TETİK ÇOCUK ve GENÇLİK KÜTÜPHANESİ SABURHANE’DE AÇILIYOR

Slow Food Muğla ile

Slow Food Muğla ile Muğla Tanıtım Platformu paydaşlığında açılacak Türkan Tetik Çocuk ve Gençlik Kütüphanesi ile Menteşe’nin kültür ve sanatın merkezi olmasını hedefleniyor. Kütüphane, 17 Mayıs Cuma günü saat 18:00 da Muğla’nın Menteşe ilçesine bağlı Saburhane bölgesinde açılacak.

Slow Food Muğla Yeryüzü Pazarı Sözcüsü Gürkan Tetik, kütüphane ile ilgili şu bilgileri verdi;

“Slow Food Muğla Topluluğu ve Muğla Tanıtım Platformu olarak bugüne kadar festivaller, yeryüzü pazarları, seminerler, eğitimler vb. gibi Muğla’mıza değer katacak birçok etkinlik yaptık. Şimdi ise sırada, çocuklarımızın ve gençlerimizin bol bol kitap okuyabilecekleri harika kitapların bulunduğu kütüphanemizin açılışı var.
Kütüphanemizin açılmasının ana sebebi Ülkemizin en çok kitap okunan şehirlerinden olan Muğla’mızda çocuklarımızın ve gençlerimizin daha fazla kitaba erişimini sağlamaktır. Hem kentsel Sit alanımızda sakin bir ortamda kitaplarını okuyabilecekler, hem de ilerde yapacağımız çeşitli etkinliklere (resim yarışmaları, satranç turnuvaları, çeşitli sergiler, mutfak atölyeleri vb.) burada katılabileceklerdir.
Menteşe ilçemizin (Bize göre Muğla), kültür-sanatın bir arada olduğu ve önemli bir gastronomi merkezi haline geleceğinden en ufak bir kuşkumuz yoktur. Bunun için Kentsel Sit alanına hep beraber sahip çıkmalı, en önemlisi yereli korumalı, bunları yaparken çocuk ve gençlerimize gereken bu bilinci vermeliyiz.
17 Mayıs Cuma günü saat 18:00 da Muğla’mıza ve özellikle çok değer verdiğimiz Saburhane bölgemize ayrı bir değer katacağına inandığımız Türkan Tetik Çocuk ve Gençlik Kütüphane’mizin açılışında siz değerli halkımızı aramızda görmekten onur duyarız.”