Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Gündem
kule reklam
kule reklam

Türk Sanat Müziği Konseri İşaret Diliyle Çevrildi

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen Muğla İlçeleri Türk Sanat Müziği Koroları Konseri’nde bir ilk yaşandı. Konser, Marmaris koro ekibinden Fatma Yücel tarafından işaret diliyle çevrildi.

Muğla İlçeleri Türk Sanat Müziği Koroları Konseri, Cumartesi günü Muğla’ın Menteşe ilçesinde bulunan Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Konserin amaçlarından biri olan ve bu alanda ilk olma özelliği taşıyan işaret dili ile çeviriyi Marmaris koro ekibinden Fatma Yücel yaptı.

Konsere katılan Muğla Sessizler Kulübü Başkanı Ayşenur Çankaya ve yönetim kurulu üyeleri, konserin işaret dili ile anında çevrilmesini oldukça başarılı buldular.

Konser sonrası konuşan Başkan Ayşenur Çankaya şu ifadeleri kullandı;
“Bu konserin ve düzenleyenlerin farkı ve farkındalığı ile bambaşka bir gece yaşadığımı özellikle belirtmek isterim.
Neden başkadır derseniz; Uzun zaman arasından sonra ilk kez İşitme engelli üyelerimizin, sporcularımızın katılım sağladığı bu koro gecesinde her zaman öylesine gelinmiş o anlamsız bakışlar yoktu çünkü sesleri duyamazken sadece ritimleri hissettikleri müziğinde içinde bu gece İşaret diliyle çevrilen şarkı sözleri sayesinde hem duymuş hemde o anı hissetmiş olmalarından başka mutluluk veren bir şey olmadığını düşünüyorum.
Bu etkinlikte biz Sessizler’e ses olan işaret dili tercümanı Fatma Yücel ve koro boyunca emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarım.”