Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

TİP Menteşe İlçe Örgütü duyurdu;“İnşaat için parktaki ağaçlar yerlerinden söküldü”

Muğla’nın Menteşe ilçesinde yer

Muğla’nın Menteşe ilçesinde yer alan Menteşe Kent Parkı ve toplanma alanının içinde, mahalle sakinlerinin bilgisi olmaksızın iş yeri amaçlı inşaat faaliyetlerine başlandığı ve parktaki ağaçların bazıları bu amaçla yerlerinden söküldüğü öne sürüldü. Olayla ilgili TİP Menteşe İlçe Örgütü tarafından açıklama yapılarak, tepki gösterildi.

Muğla’nın Menteşe ilçesinde bulunan Karamehmet Mahallesi’nde yer alan Menteşe Kent Parkı ve toplanma alanın içinde, mahalle sakinlerinin bilgisi olmaksızın iş yeri amaçlı inşaat faaliyetlerine başlandığı parktaki ağaçların bazıları bu amaçla yerlerinden öne sürüldü.

Konuya dair Türkiye İşçi Partisi (TİP) Menteşe İlçe Örgütü tarafından tarafından açıklama yapılarak, tepki gösterildi.

“ ‘GİDERAYAK’ ALELACELE YAPILAN BU PROJE DERHAL DURDURULMALI”
Açıklamada şu ifadelere yer verildi;
“Mahalle sakinlerinin sıklıkla kullandığı, çocukların oyun alanı ve deprem toplanma alanı olarak tahsis edilmiş bir alanın işyeri amaçlı imara açılmış olması kabul edilemez.
Büyükşehir Belediyesi tarafından kamuoyunun ve mahalle sakinlerinin bilgisi dışında, “giderayak” alelacele yapılan bu proje derhal durdurulmalı, parktaki iş makineleri ve kamyonlar alandan çekilmelidir.

“ŞİDDETLE KINIYOR”
Kent sakinlerine danışmak bir yana, herhangi bir bilgilendirme bile yapmadan inşaata başlanmasını ve halka ait alanlarda halka rağmen tasarrufta bulunma cüretini şiddetle kınıyor, kabul edilemez buluyoruz.
Mahalle sakinleriyle birlikte, kent hakkımızı, kent üzerinde söz söyleme hakkımızı sonuna kadar savunacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.”