KORKUT adaylığını açıkladı

Aysun Korkut, CHP Muğla Kadın Kolları İl Başkanlığı Adaylığını açıkladı.

Korkut, parti il binasında düzenlediği basın toplantısı ile başkan adaylığını kamuoyu ve basın ile paylaşırken açıklamaya parti yöneticileri ve üyeler katıldı.

Basın ve kamuoyuna kendisini tanıtan Korkut; “ 2018 yılından beri, Kadınların siyasal yaşamda görünür kılınmasında ve kadın bakış açısının siyasete taşınmasında önemli bir yere sahip olduğuna inandığım. CHP Muğla İl Kadın Kolları Yönetiminde çalışmaktayım. Evliyim, birisi kız ve birisi erkek 2 çocuk annesiyim.

Her duyarlı Türk Kadını gibi bende ülkemin içinde bulunduğu durumdan endişe ediyorum. İl Kadın Kolları yönetiminde görev aldığım süre içinde, Genel Merkezle, İlçeler arasında bir köprü görevi gören ve ilçelerle her anlamda iletişim halinde ve eşgüdüm içinde çalışmalar yapması gereken il kadın kolları başkanlığının ne kadar önemli ve onurlu bir görev olduğunun bilincindeyim.

En önemli projemiz CHP’nin iktidar olmasıdır.

Tibetli Ruhani Lider Dalai Lama’nın çok güzel bir sözü var, “Bu dünyanın daha fazla başarılı insana ihtiyacı yok, Aksine bu dünyanın acilen ve her türden fazlaca barışçı, iyileştirici, onarıcı, öykücü ve sevgi dolu insanlara ihtiyacı var.”

Biz kadınlar elbette ki Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığında, CHP’yi iktidara taşımak için başarılı olacağız. Ama barışçı, iyileştirici, onarıcı, sevgi dolu, ayrışmadan birlik beraberlik içinde, hep birlikte, CHP ailesini büyüterek örgütlü mücadelenin önemine ve gücüne inanarak, çok çalışarak başaracağız.

Kadının ve Toplumun Mücadeleyle Özgürleşeceğine inanan birisi olarak, bu enerjiyi kendimde ve örgütümde görüyorum, sizlerin desteği ile, Muğla CHP Kadın Kolları İl Başkanlığına aday olduğumu açıklıyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Devrimlerine ve İlkelerine İnanan, Çağdaş Laik Kadınlar Olarak; CHP’nin iktidara yürüyüşünde örgütümüzle birlikte çalışmak için göreve hazırız” dedi.

Haber: Elif ERTAN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı