Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Resmi Gazete’deki atamalar kafaları karıştırdı

Bazı bakanlık ve kamu

Bazı bakanlık ve kamu kurumlarına ilişkin atama ve görevden alma kararları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı. Ancak bazı Milli Eğitim Müdürleri’nin atamaları kamuyounda anlaşılamadı. İşte sebebi…

20 Ocak 2024 Resmi Gazete’de yer alan bazı atamalar merak uyandırdı.

Muğla dahil pek çok ilin İl Milli Eğitim Müdürleri ile ilgili atamalar yapıldı. Ancak bu atamalar kamuoyu tarafından da anlaşılamadı.

Resmi gazetede yer alan atamaları çok sayıda ulusal basın; ”Birçok İl Milli Eğitim Müdürü Görevden Alındı” şeklinde servis etti.

Ancak durum farklı çıktı. Örneğin Pervin Töre, 2022 yılında Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanmıştı.

2023 yılında da Eskişehir’den alınarak merkeze çekilmişti. Aradan geçen 2 yılda Töre’nin hala Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde asaleten görevde olduğu öğrenildi.

Diğer yandan yine Resmi Gazete’de yer alan kararda; “Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay atandı.” kararı yer alıyor.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay’ında bugüne kadar asaleten Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinin ise vekaleten olduğu öğrenildi.

Son atama kararıyla birlikte Emre Çay, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine asaleten atanmış oldu.